
15 липня Україна відзначає День Української Державності — символічну дату, що поєднує тисячолітню історію державотворення з Днем Хрещення Київської Русі-України.
Свято було запроваджене указом Президента №423/2021 і вперше відзначалося 28 липня. Втім, із 2024 року його перенесли на 15 липня через перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський календар. Відповідне рішення ухвалила Верховна Рада ще торік.
Символом Дня Державності є чотири тризуби, що уособлюють боротьбу, незалежність, історію та ідентичність. Це відсилання до князя Володимира Великого — хрестителя Русі та визначного державотворця.
Пам’ятна дата покликана нагадати: українська державність не почалась у ХХ столітті, а має глибоке коріння у середньовічній державі Київська Русь — з центром у Києві.
Під час воєнного стану свято не є вихідним, однак у мирний час День Державності стане додатковим державним вихідним.
З нагоди свята президент Володимир Зеленський звернувся до українців:
«Цей день — про зв’язок. Про всі етапи нашого державотворення і те, що об’єднує десятки поколінь… Міст крізь часи, який стоїть на трьох нерушимих опорах: українці тут були, українці тут є, українці тут будуть. І завжди на цій землі перемагає життя…»