Техогляд — не забаганка даішників

18
1

Останні закликають водіїів не зволікати з необхідними процедурами

У більшості українців є погана звичка – відкладати окремі справи на потім.

Це в першу чергу стосується автовласників, особлив проявляється воно, коли наближається час проходити державний огляд технічного стану транспортних засобів. Окремі водії намагаються максимально, подібно до відвідин кабінету стоматолога, відтягнути свій візит до працівників Державтоінспекції. А коли терміни, як кажуть, підтискають, люди б’ють на сполох, нарікають на черги та відповідні штрафні санкції, застосовані до них з боку правоохоронних органів. Але ж техогляд – це не забаганка, придумана працівниками міліції. Його проведення передбачене відповідними Правилами, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року, і має на меті перевірити справність транспортних засобів, уточнити їхню чисельність та приналежність, а також підвищити рівень технічного стану, запобігти злочинним посяганням на них. Контроль за технічним станом автомототранспорту, як відомо, покладено на Державтоінспекцію. Ця процедура дає можливість також контролювати своєчасність медичного огляду водіїв і сплати податку з власників ТЗ. Проводиться вона з 2 січня по 31 липня (для кого термін проходження встановлено один раз на рік або на два роки) і з 2 січня по 31 липня та з 1 вересня по 30 листопада (для кого встановлено термін двічі на рік). Водночас власники автомототранспорту, для якого встановлено термін щоквартального проходження, повинні з’явитися протягом попереднього кварталу. Під час проведення техогляду використовується як діагностичне обладнання і відповідні прилади, що належать ДАІ, так і орендовані.

Тож, які транспортні засоби підлягають технічному огляду у 2006 році? З цим запитанням ми звернулися до старшого державтоінспектора УДАІ УМВС Василя Філіпа. По-перше, повідомив підполковник міліції, це легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, моторолери, причепи, напівпричепи організацій, а також громадян (у разі їх використання в комерційних цілях), і проходять вони техогляд раз на рік. По-друге, це автобуси, вантажні автомашини, пристосовані для перевезення людей. Піддаються цій процедурі вони двічі на рік, а у випадку їх використання для надання послуг з перевезення пасажирів та спеціалізовані автомобілі для перевезення небезпечних вантажів – щокварталу. І по-третє, легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли моторолери, причепи, напівпричепи індивідуальних власників (у випадку використання їх для індивідуальних потреб). Для таких ТЗ техогляд передбачений один раз на два роки. При цьому варто зауважити, що у рік, який закінчується на непарну цифру, техогляд проходять транспортні засоби, остання цифра року випуску яких також непарна; а в рік, що закінчується на парну цифру і нуль – відповідно транспортні засоби, остання цифра року випуску яких парна і нуль.

Водіїв нерідко цікавить питання проходження техогляду причепів індивідуальних власників, рік випуску яких не збігається із терміном проходження техогляду машини. У таких випадках технічний огляд причепа, незалежно від його року випуску, проводиться одночасно із техоглядом його машини.

Кінцевим результатом цієї процедури є, як відомо, талон про проходження технічного огляду. Щоб отримати його, власникові необхідно представити працівникам ДАІ платіжні квитанції: за техогляд (7 грн. 50 коп.), талон техогляду (9 грн. + 11 грн.20 коп. – за вініловий утримувач), перевірку технічного стану (34 грн.) та встановленої суми податку з власників ТЗ. Водночас перевіряється наявність у водія страхового поліса цивільної відповідальності власників транспортних засобів, що передбачено відповідним Законом України. Юридичні власники додатково представляють наказ про закріплення водіїв за транспортними засобами.

Щоб створити максимальні зручності для автовласників, прийом громадян в органах ДАІ здійснюватиметься 5 разів на тиждень з 9.00 год. до 18.00 год., у суботу – з 9.00 год. до 16.00 год. Графіки прийому опубліковані у всіх службових приміщеннях ДАІ. Окремо проводитимуться прийоми громадян в автогаражних кооперативах, в населених пунктах сільської місцевості, про що громадяни повідомлятимуться додатково через засоби масової інформації.

ВМ

Коментарі

Б
бізнесмент

11 грн.20 коп. – за вініловий утримувач !!!

Читайте також