Товарний бетон - що це і які характеристики є ключовими

11

В цій статті ми розповімо про товарний бетон, його особливості та характеристики, на які варто звернути увагу, перш ніж замовляти суміш.

Будівництво є звичною справою для людини, яка займається цим з прадавніх часів. Певна річ, з того часу змінилися і матеріали, і технології, зокрема активно використовується так званий товарний бетон. До прикладу, одним з кращих рішень є Івано-Франківський бетон, який виготовляють з дотриманням норм і стандартів, і можна обрати конкретне рішення під конкретний проєкт.

Отже, що означає поняття «товарний бетон»? Це дуже популярний матеріал, який використовують практично у всіх сферах будівництва. Як правило, до його складу входять цемент, вода, щебінь або пісок (або і те, й інше), а також різноманітні добавки та будівельні інгредієнти, основна роль яких – покращити ті чи інші властивості суміші.

Якщо говорити про застосування товарного бетону, ним заливають фундаменти, залізобетонні конструкції, відмостки чи стяжки на значних площах. Це ідеальний варіант, коли мова йде про якесь масштабне будівництво, де власними силами і кількома бетономішалками справі не зарадити.

І коли є потреба саме у товарному бетоні, дуже важливо врахувати саме ті властивості та характеристики матеріалу, які є обов’язковим для конкретних будівельних робіт.

Що врахувати, замовляючи товарний бетон

Якщо ви гадаєте, що товарний бетон отак взяв і замовив, а виробник просто привіз і вилив, - така думка є хибною. Будівельну суміш такого типу потрібно замовляти лише тоді, коли ви врахували особливості і властивості об’єкта, який зводите.

А отже, алгоритм наступний:

  • По-перше, зверніть увагу на марку бетону.

Йдеться про такі марки, як М100, М150, М200, М250, М300, М350, М400, М450 та М500. То як визначити, який саме треба? Все просто: якщо бетон М100 використовують на підготовчих етапах (роблять основу під фундамент, заливають так звану подушку з піску, виконують монтажу бордюрів, стяжки тощо), то, приміром, М500 – це рішення для зведення монолітних фундаментів багатоповерхівок, будівництва опор мостів, цю марку, як правило, використовують для зведення об’єктів військового призначення.

Простими словами: чим вищою є числовий показник у марці, тим бетонна суміш є міцнішою.

Залежно від потреб можна також обирати між важким, легким пористим та ніздрюватим бетонами.

  • По-друге, врахуйте сезонність матеріалу.

Тобто товарний бетон буває «літнім» і «зимовим». Зрозуміло, що перший варіант підходить для використання в теплу («плюсову») погоду, тоді як друге рішення – за умов низької температури.

  • По-третє, не забудьте про водопроникність.

Для класифікації також використовують спеціальні позначки – від W2 до W20. Що це означає? Орієнтуйтеся наступним чином: бетон W2 має найнижчий показник водопроникності, відтак після зведення конструкції потрібна додаткова гідроізоляція. Наприклад, W4 – це такий собі «середнячок», бетон класу W6 підходить для будівництва приватних чи промислових споруд, тоді як W10 і вище – це для мостів, тунелів, об’єктів гідротехнічного напрямку тощо.

Не менш головним є і те, де саме ви замовлятимете товарний бетон. У будь-якому разі робіть вибір на користь якісних рішень, адже це найкраща гарантія належного проведення будівельних робіт, міцності та стійкості зведеної споруди.

Ретельний та зважений підхід до замовлення бетонної суміші – це не якась там чергова примха, а важлива складова будівельного процесу, якою в жодному разі не варто нехтувати.

На правах реклами

Читайте також