Сім’я з селища Чинадієво на Мукачівщині виготовляє цікаві та незвичайні писанки, паски та інші атрибути Великодня.
Бабуся Катерина багато років займається писанкарством, її дочка Вікторія створює тематичні зD пряники, а онучка Оля займається виготовленням незвичайного мила.
Комусь нову професію допоміг вивчити локдаун та скорочення на роботі, а хтось вже багато років займається улюбленою творчою справою.
Катерина Михайлівна багато років пропрацювала в місцевому дитячому садочку, там, каже жінка, і з’явилась любов до виробів ручної роботи і створення писанок, зокрема. Великодні яйця пані Катерина не їсть на свято, а зберігає багато років. Для цього заздалегідь видуває середину яйця.
Жінка весь час удосконалює свої знання та пробує нові техніки писанкарства. Найулюбленішу на сьогодні техніку малювання воском підгледіла у колег зі Словаччини.
В хід йдуть професійні та підручні матеріали: воскові олівці словацького виробництва, саморобна конструкція з ложок для їх плавлення, та писачок з невеликого цв’яшка.
- Це все я придумала з часом. Вчилась на своїх помилках. Багато професійних, магазинних інструментів не підходять для такої делікатної роботи, тому доводиться вигадувати та створювати інструменти самій.
Жінка легко, один за одним, виводить візерунки на яйці. У її колекції писанки, мальованки, бісерки, дряпанки, крапанки і навіть витинанки, що для Великодніх яєць нетипово. Це діркасті писанки, ніби створені з мережева, але насправді візерунки виточені на крихкій шкаралупі. У пані Катерини є писанки виконані у техніці декупаж, з використанням об’ємних форм і навіть вишиті. Кожна з них особлива та унікальна. Їх у пані Катерини зараз близько сотні, та більшість, зізнається жінка, пороздаровувала рідним і друзям. Зараз ще 30 писанок поїдуть у Лондон.
Поки на кухні створюються писанки, у сусідній кімнаті Вікторія оздоблює пряники ручної роботи на Великодню тематику. Тут зайчики, баранчики і курочки та найцікавіше це 3D пряники. Пряник-писанку, який можна з’їсти, Вікторія створює у об’ємній формі. А в середину поміщає ще купу смакоти. Такі пряникові конструкуії новинка для закарпатців.
А Оля, наймолодша майстриня у родині, після скорочення на роботі, через локдаун, вирішила спробувати робити мило. Дівчина створює цукерки, писанки та навіть паску з мила. Її композиції настільки реалістичні, що хочеться їх з’їсти.
Свої творчі вироби жінки не тільки продають, вони радують родичів та навіть сусідів, на свята залишаючи на дверях мешканців багатоквартирного будинку солодощі ручної роботи та інші приємності.
Пропонуємо вам кілька ідей щодо створення писанок вдома.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!