Тринадцять з половиною мільйона гривень —

8
0

на будівництво та реконструкцію навчальних закладів

На останній сесії обласної ради були внесені зміни до обласного бюджету, зокрема перерозподілені кошти і на освітню галузь. Загалом на будівництво та реконструкцію шкіл та дитсадків цього року виділяють 13 млн. 500 тис. гривень. Куди в першу чергу спрямують кошти, розповідає начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак. 

          ­– Протягом останніх двох років наша область займала перше місце в державі за кількістю введених в експлуатацію навчальних закладів. Цього року, на жаль, уряд не передбачив жодної гривні на капітальні видатки, зокрема і на будівництво закладів освіти. Попри це область самотужки планує продовжити добудову й реконструкцію навчальних закладів, розпочатих попередніми роками, – каже Михайло Мотильчак. – Кошти вдалося закумулювати в першу чергу завдяки реорганізації двох вищих начальних закладів в один – Мукачівський державний університет, який з цього року фінансується з державного бюджету. 

          На останній сесії обласної ради депутати розподілили кошти і на сферу освіти, більшість спрямовано на добудову навчальних закладів. Так, по одному мільйону виділено на навчальні заклади  сіл Сокирниця Хустського, Новоселиця Тячівського, Мала Добронь Ужгородського, Верхня Визниця Мукачівського та Дротинці Виноградівського районів. Один мільйон 102 тисячі планують витратити на будівництво школи в селі Негровець Міжгірського району. Значні кошти депутати спрямували і на реконструкцію навчальних закладів – по мільйону на ЗОШ № 4 м. Ужгород, ЗОШ № 1 м. Хуста та ЗОШ № 1 м. Мукачева. Півмільйона піде на реконструкцію покрівлі ЗОШ № 5 м. Берегова. 

          Коштом обласного бюджету фінансуватимуть і будівництво та реконструкцію дошкільних навчальних закладів, зокрема в селах Мала Бийгань Берегівського, Підвиноградів Виноградівського, Буковець Воловецького, Мала Розтока Іршавського, Макарьово та Червеньово Мукачівського, Туриця та Дубриничі Перечинського, Часлівці Ужгородського і Драгово Хустського районів.

 – Завдяки співпраці обласної державної адміністрації та депутатського корпусу цьогоріч в області новосілля справлятимуть в кількох школах та дитсадках, – каже Михайло Мотильчак. – Обласна адміністрація працювала на перспективу, і зараз, завдяки зекономленим коштам, вдасться зробити багато.

 Сподіватись на те, що отримаємо кошти з державного бюджету, не доводиться: капітальні видатки в освітній галузі взагалі не передбачені. Щось віртуальне заплановане у так званому Стабілізаційному фонді, але ні обсягів коштів, ні механізмів їх розподілу ніхто не знає. Наразі все – на папері. У зв’язку з тим, незрозумілою є позиція одного з народних депутатів, який представляє у Верховній Раді фракцію БЮТ: образно висловлюючись, ділячи шкуру невбитого ведмедя, себто кошти Стабілізаційного фонду, цей нардеп запропонував виключити з переліку об’єктів фінансування школи в селах Новоселиця Тячівського та Вишка Великоберезнянського районів. Кошти ж спрямувати на водозабезпечення багатого курортного села Солочин Свалявського району.

 Михайло Мотильчак впевнений, що і цього року Закарпатська область матиме непогані шанси знову стати лідером в країні за темпами шкільного будівництва.

 

 На фото: будівництво школи в с. Новоселиця Тячівського району

 

Олександр ГОРКАВЕНКО 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також