
Нині в Ужгороді стартова ціна старих трикімнаток— 50000 у.о. Однак тепер зростання вартості житла вже, швидше, схоже на інерцію, тож наразі всі очікують, на якій позначці воно зупиниться
Нині в Ужгороді стартова ціна старих трикімнаток— 50000 у.о. Однак тепер зростання вартості житла вже, швидше, схоже на інерцію, тож наразі всі очікують, на якій позначці воно зупиниться. Здавалася би, ну скільки в 120-тисячному Ужгороді людей, спроможних викласти хоча би 40 тисяч «зелених» за двокімнатну квартиру, навіть у кредит?
За словами керівника ужгородської рієлторської компанії «Альянс-ТЛ» Людмили Новикової, попит на житло суттєво підупав. Її колега з агенції «Аркада» Юрій Понцір розповідає, що коли раніше вдавалося підписувати по кілька угод купівлі-продажу нерухомості на тиждень, то тепер добре, якщо та сама кількість виходить протягом місяця.
Людмилі Новиковій обвал цін на нерухомість видається малоймовірним: «Досить важко уявити, що вартість житла може суттєво знизитись, адже тут усе зв’язано: щоб упали ціни на нерухомість, мають подешевшати будматеріали, а вони наразі тільки дорожчають». Ще один аргумент не на користь обвалу: незважаючи на менший попит, пропозиція далеко не сягає того рівня, щоби здешевити ринок. Перерозподіляється здебільшого вторинне житло, первинний же ринок поповнюється в’яло, та й то за рахунок так званих елітних новобудов. А з огляду на те, що тримається попит на відносно недорогі двокімнатки (від $35 тисяч), до останнього покупця тут, схоже, ще далеко. Більше за двокімнатки в ходу хіба «дешеві й сердиті» двокімнатні будиночки, яких уже давно в природі не існує. Застопорилися тільки ціни на особняки. Ціна нового будиночка починається від 140 тисяч у.о., а добротний особняк коштує 250-370 тисяч. Продається в Ужгороді й дім за 800 тисяч, є один навіть за мільйон доларів!
Якщо говорити про бізнес-пропозиції, то в центрі Ужгорода на перших поверхах майже не залишилося що продавати. В діло вже пішли другі-треті. Обмаль бізнес-варіантів — ще один аргумент на користь скептиків. Дуже важко знецінитись тому, чого й так мало, скажуть вони. Те саме стосується і землі під забудову. Більшати кількості таких пропозицій нізвідки — хіба почати віддалятись у села. Це, напевно, найбільш обмежений сегмент ринку нерухомості, який із огляду на вартість готового житла стабільно матиме свого покупця.
З початку року однокімнатні квартири подорожчали на 14,3%. В даний час за «хрущовку» на пр. Свободи просять $24 тис. У наближених до центру «хрущовках» ціна однокімнатних помешкань сягає $27 тис. Однокімнатні квартири на вул. Заньковецької продаються за $27-32 тис. Середня вартість квадратного метра на вторинному ринку на околиці міста складає $800, у центрі— $1100.
Нерухомість Києва