Цьогоріч на Закарпатті зафіксували вже 1143 випадки шахрайства

13
0

У порівнянні з 2022 роком кількість заяв збільшилася на понад 500.

Про це на брифінгу розповів заступник начальника слідчого управління Нацполіції Закарпаття Володимир Пукман. За словами начальника відділу дізнання Петра Дідика на Закарпатті розслідують справи щодо різних видів шахрайства, пише Суспільне.

"Перший вид — це шахрайства, вчинені шляхом створення фіктивних оголошень про продаж товарів в інтернет-магазинах, соціальних мережах. Другий вид — це телефонні дзвінки від шахраїв, у яких останні представляються представниками банку або СБУ і повідомляють про спроби здійснення атаки на карткові рахунки, викрадення з нього коштів, необхідності продовження дії кредитної картки з подальшою перспективою отримання реквізитів цих банківських карт та пік-кодів", — розповів Петро Дідик.

За його словами, також на Закарпатті зустрічається фішинг — вид шахрайства, який здійснюється з використанням фішингових сайтів, коли зловмисники копіюють сайти, використовуючи схожі імена, аналогічний дизайн.

"Це можуть бути платформи оголошень, сервісу, обміну валют, служб доставки тощо, на яких користувачі вводять дані карток для оплати. У 236 справах ми вже завершили досудове розслідування і обвинуваченні у вчиненні дій постали перед судом.

У нас є успішні затримання шахрайських груп, які обманювали людей на продажі військової амуніції. Разом з тим у нас є встановлені близько 180 кримінальних проваджень, у яких дзвінки здійснювалися з інших областей і ці кримінальні провадження вже будуть скеровуватися за підслідністю у зв'язку з тим, де шахраї перебувають, на території якої області", — підсумував Петро Дідик.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також