Цьогоріч закарпатців стало менше майже на тисячу

7
0

Запевняє статистика

На 1 квітня п.р. чисельність населення області становила 1244,4 тис. осіб. У міських поселеннях проживало 461,5 тис. осіб, з яких 25,3% у м.Ужгород, 17,9 – м.Мукачево. У Тячівському районі проживає 13,8%, Виноградівському та м. Ужгород – по 9,4, Мукачівському та Іршавському районах – по 8,0% населення області.

Протягом трьох місяців кількість населення в загальному скоротилася на 990 осіб, в тому числі за рахунок природного зменшення – на 526 осіб.

Природний рух населення характеризується даними:

Природне скорочення населення відбулося на території всіх адміністративно-територіальних одиниць області, крім Тячівського та Рахівського районів, найбільше – у Великоберезнянському, Берегівському, Ужгородському та Мукачівському районах (від 91 до 59 осіб). Порівняно з даними за січень–березень м. р. природне скорочення є меншим на

427 осіб. Це обумовлено незначним збільшенням кількості народжених та зменшенням кількості померлих.

Кількість народжених в цілому по області зросла на 88 осіб або 2,4 %. Показник загальної народжуваності склав 12,3‰, при середньому показнику по країні – 9,9‰ і є одним з найвищих серед регіонів країни. У міських поселеннях народжуваність є вищою ніж у сільській місцевості на 0,5 промільного пункта. Серед районів найвищі рівні народжуваності спостерігались у Міжгірському, Тячівському, Хустському, Виноградівському, Перечинському, Свалявському та Рахівському районах (від

12,6 до 15,2‰). Зменшення народжуваності мало місце на територіях всіх міських рад, крім м.Чоп, та Берегівському, Іршавському, Мукачівському і Хустському районах.

Смертність в області, порівняно з відповідним періодом минулого року, зменшилась на 339 осіб або на 7,3%, в міських поселеннях – на 7,4, в сільській місцевості – на 7,2%.

Рівень смертності збільшився в м.Берегове, Великоберезнянському, Іршавському та Свалявському районах. Найбільше його значення було в Перечинському та Великоберезнянському районах, відповідно 19,4 та 21,3‰.

У загальній кількості померлих, померлі від хвороб системи кровообігу становили 55,2%, від новоутворень – 10,8, від нещасних випадків, вбивств, самогубств та інших зовнішніх дій – 6,7, хвороб органів травлення – 6,2%.

За січеньберезень п.р. зросла кількість померлих від новоутворень, хвороб крові й кровотворних органів, ендокринних хвороб, хвороб шкіри та підшкірної клітковини, окремих станів, що виникають у перинатальному періоді та природжених вад; зменшилася смертність від інфекційних та паразитарних хвороб, хвороб нервової системи, системи кровообігу, органів дихання, травлення, хвороб сечостатевої системи та зовнішніх причин смерті.

Зменшився рівень смертності дітей віком до 1 року, з 10,9 до 10,0‰. Найбільше дітей зазначеної вікової групи померло у Виноградівському – 7, Тячівському – 5, Іршавському та Ужгородському районах по 4 дітей.

Основними причинами смерті новонароджених були окремі стани, що виникають у перинатальному періоді (41,0%), природжені вади розвитку (28,2%), зовнішніх причин смертності (12,8%).

Головне управління статистики в Закарпатській області

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також