Цьогорічним випускникам пропонують обрати професію

19
0

захисника Батьківщини

У рамках акції „Випускник-2006” Ужгородський районний центр зайнятості започаткував нову нетрадиційну форму профорієнтаційної роботи з випускниками. Працівники служби зайнятості, заводу „Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед” та обласного військового комісаріату надавали дітям інформацію про сучасний світ професій.

Завод, крім цього, презентував виробничі професії, які актуальні на ринку праці. Представник відділу кадрів заводу Радміла Данацко розповіла про перспективу економічного розвитку, про можливості навчатися або підвищувати кваліфікацію на виробництві за рахунок служби зайнятості. Вона наголосила, що транспортне перевезення працівників до місця роботи безкоштовне, харчування також за рахунок виробництва. Запросила випускників на екскурсію. Режим роботи – змінний. Професія, в якій є потреба – складальник деталей та виробів.

Представник обласного військового комісаріату, помічник начальника територіального центру комплектування особовим складом, полковник запасу Василь Гулянич інформував дітей про процес створення високо організованої української армії. Юнаки та дівчата зможуть проходити службу в армії за контрактом.

“Що це таке?” – запитували школярі. Служба за контрактом – професія, яка зветься „захисник Батьківщини”. Сержант Михайло Романко наголошував, що у Збройних Силах, молоді люди можуть стати більш витривалими, сильнішими, мужнішими, зустріти вірних друзів та отримати гідну професію на все життя.

Це стосується, перш за все тих юнаків та дівчат, що стоять на роздоріжжі, можливо, вагаються: які зі своїх умінь, нахилів та здібностей перетворити на „справу життя”.

Це ще одна тема для роздумів юнаків та дівчат. У житті людини настає момент, коли потрібно зробити для себе вибір – від мрій та фантазій перейти до досягнення намічених цілей. Для когось стабільне та забезпечене життя може початись на військовій службі за контрактом. Молоді люди, які прагнуть здобути хорошу спеціальність для цивільного життя, мати право на гарантовану пенсію та соціальні пільги, можуть почати свою трудову діяльність зі служби в армії або з навчання у військовому вузі.

Василь Гулянич розповів також про підготовку молоді до служби у Збройних Силах України. Армії потрібні професіонали. В умовах сьогодення – реформування війська та удосконалення військових технологій – Міністерство оборони України має повністю змінити характер керівництва управління військами, учбовим процесом, а також систему озброєння і техніки.

Зрозуміло, що найсучаснішу техніку і зброю командування Міністерства оборони України хотіло б довірити професіоналам – молодим офіцерам нового покоління. Підготовка офіцерських кадрів для Збройних Сил завжди була і є об’єктом турботи будь-якої держави. А для України, територіальне розміщення, якої має велике геополітичне значення на європейській арені, це завдання стає наріжним каменем не тільки Збройних Сил, а й інших військових формувань.

Враховуючи світові стандарти та загальнодержавні вимоги до навчання, у вищих військових навчальних закладах здійснюється підготовка фахівців у військових закладах освіти України різних рівнів акредитації: „бакалавр”, „спеціаліст”, „магістр”. Не так давно змінилися умови та навчання. Згідно з наказом Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України, запроваджено проведення експерименту зовнішнього оцінювання загальноосвітнього рівня та професійної придатності кандидатів для вступу до вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України у 2005 році єдиною приймальною комісією на базі однієї військової частини. Виходячи з результатів вступу кандидатів до вищих військових навчальних закладів у минулому році можна зробити висновки, що експеримент виявився вдалим. Чому?

По-перше, кожен абітурієнт складав іспити єдиній незалежній приймальній комісії, яка складалася з представників різних військових навчальних закладів, тому фактично було оцінено рівень знань, а не ступінь родинних зв’язків або „товщина гаманця” батьків.

По-друге, раніше для молоді, що бажає вступити до вищого військового навчального закладу була лише одна форма навчання – „курсант”. Зараз майже при кожному військовому навчальному закладі існують різні схеми підготовки: „студент”, „курсант”.

По-третє, існує багатий вибір військових закладів освіти, де кожен бажаючий може опанувати не тільки військову, але й цивільну професію:

1.Харківський університет Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба (61043, м.Харьків-43, майдан Незалежності, 6). Готує фахівців з військових наук – бойового застосування засобів протиповітряної оборони, радіоелектронних комплексів, комп’ютеризованих систем, авіації та космонавтики, електротехніки, вимірювальної техніки.

2.Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету „Київський політехнічний інститут” (01011, м.Київ-11, вул. Московська, 45/1). Готує фахівців з програмного забезпечення автоматизованих систем, захисту інформації з обмеженим доступом, інформаційної безпеки.

3.Полтавський військовий інститут зв’язку (36009, м.Полтава-9, вул. Зеньківська, 44). Готує офіцерів для військ зв’язку Збройних Сил України, інших міністерств та відомств.

4.Одеський інститут сухопутних військ (65082, м.Одеса-82, вул. Фонтанська дорога, 10). Готує спеціалістів для загальновійськових підрозділів та підрозділів спеціального призначення.

5.Севастопольський військово-морський ордена Червоної Зірки інститут ім. П.Нахімова (м. Севастополь-35, вул. Дибенка, 1). Готує фахівців комп’ютеризованих комплексів, експлуатація суднових енергетичних установок, кораблеводіння військових надводних кораблів і підводних човнів.

6.Житомирський військовий ордена Жовтневої революції і Червоного Прапора інститут радіоелектроніки ім. С.Корольова (10023, м.Житомир – 23, просп. Миру, 23). Готує майбутніх офіцерів за напрямками радіотехніка, комп’ютеризовані системи, автоматика та управління військами.

7.Харківський гвардійський ордена Червоної Зірки інститут танкових військ ім. ВР України національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут” (61034, м.Харків-34, вул. Полтавський шлях, 192). Готує спеціалістів для Збройних Сил України на факультеті підготовки спеціалістів танкових військ, на факультеті радіаційного, хімічного, бактеріологічного захисту та екології.

8.Львівський військовий ордена Червоної Зірки інститут при Національному університеті „Львівська політехніка” (79012, м.Львів-12, вул. Гвардійська, 32). Готує військових спеціалістів за напрямками підготовки:

-інженерна механіка (автомобільна техніка військ), культурологія, журналістика, фізичне виховання та спорт, мистецтво.

9.Військовий інститут Київського національного університету ім. Т.Шевченка (03680, м.Київ-680, проспект Глушкова, 2, корп. 8). Проводить підготовку військових спеціалістів гуманітарного напряму.

10.Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. Академіка Лазаряна (49010, м.Дніпропетровськ, вул. Академіка Лазаряна, 2). Готує спеціалістів для Державної спеціальної служби транспорту.

11.Національна академія Державної Прикордонної служби України (29003, м.Хмельницький-3, вул. Шевченка, 46). Проводить підготовку офіцерських кадрів за спеціальностями: управління діями прикордонних підрозділів, охорона та захист Державного кордону, спеціаліст-кінолог.

12.Кафедра військової підготовки Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Будьоного, 29). Здійснює підготовку офіцерів служби паливо-мастильних матеріалів для Збройних Сил України та інших міністерств та відомств.

13.Військово-морський коледж Севастопольського військово-морського інституту ім. П.Нахімова (99035, м.Севастополь-35, вул. Дибенка, 1). Готує фахівців з експлуатації та ремонту радіоелектронних комплексів, суднових енергетичних установок, різноманітних систем озброєння, кораблеводіння військових надводних кораблів та підводних човнів.

14.Військово-інженерний інститут Подільського аграрно-технічного університету (30900, Хмельницька обл., м.Кам’янець-Подільський-6, вул. Гагаріна, 56). В інституті проводиться підготовка офіцерів інженерних військ, офіцерів цивільної оборони для Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

15.Факультет військової підготовки Національного авіаційного університету (03058, м.Київ-58, проспект Комарова, 1). Готує військових та цивільних льотчиків.

16.Військово-юридичний факультет Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого (61024, м.Харків-24, вул. Динамівська, 4). Готує офіцерів-юристів для органів військової прокуратури, юридичної служби Міністерства оборони та військової служби правопорядку, Державної прикордонної служби, Міністерства з надзвичайних ситуацій, національного космічного агенства України.

Наостанок ще одна цікава інформація. На Чорноморському флоті проходить службу сторожовий корабель – КОРВЕТ „УЖГОРОД”, побудований у 1981 році на Ярославському суднобудівному заводі. Довжина корабля – 56 метрів. Основні задачі: пошук та знищення підводних човнів, надводних кораблів, наземних та повітряних цілей, протикорабельних ракет. Командир корабля – капітан 3-го рангу Сергій Матушкін. Тісні зв’язки з командою корабля підтримують учні та вчителі ЗОШ №9 м. Ужгорода. Кожного призову по 17-20 юнаків з міста Ужгорода і Ужгородського району відправляються служити на підшефний корабель.

Всіх, кого цікавить більш детальна інформація про направлення та вступ до вищих військових навчальних закладів, можуть отримати її у військових комісаріатах за місцем проживання або в Територіальному центрі комплектування особовим складом Закарпатського обласного військового комісаріату за адресою, вул. Бородіна, 22.

Закарпатський регіональний центр зайнятості.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також