Туроператори залишають "колеса" на кордоні

4
0

через те, що „омолоджують” їх

Новий вид махінацій з транспортом у міжнародних туристичних та пасажирських автобусних перевезеннях викрили у серпні співробітники Державної прикордонної служби України. Транспортні засоби „омолоджувалися”, тобто представлялися контролюючим органам новішими, ніж є насправді.



З 18 серпня по сьогоднішній день на західних кордонах України затримали понад 2 десятки комфортабельних туристичних лайнерів, що працювали за такою схемою.



Учора о 14.30 на прикордонно-митний контроль до закарпатського пункту пропуску „Лужанка” прибув автобус „Неоплан”. Під час його оформлення оглядова група запідозрила, що рік його випуску не відповідає зазначеному у технічному паспорті. Це припущення на запит українських прикордонників підтвердило сервісне підприємство «Неоплан», що знаходиться в Угорщині. З’ясувалося, що цей транспортний засіб випущений у 1987 році, а не у 1991, як зазначалося в документах. Автобус, який переміщувався за підробленими документами, передали у митницю, сума його оцінки становить 303 тисячі гривень.



***



Усього ж з 22 автобусів, які з 18 серпня виявили на державному кордоні України зі сфальшованими документами чи перебитими номерами, 12 були затримані у Закарпатській області, решта 10 – у Львівській. Власниками цих транспортних засобів були підприємці чи підприємства, зареєстровані у Львівській, Закарпатській, Тернопільській та Волинській областях. Їхній транспорт в технічних документах міг бути аж на 10 років молодшими ніж насправді. Скоріше за все це робилося для того, аби перевозити туристів в країнах Європи відповідно до вимог стандартів „Євро-3”.



Наразі прикордонники поінформували про нову кримінальну схему інші правоохоронні органи, які мають допомогти виявити причетних до фальсифікацій.


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також