Черговий проект нового Трудового кодексу сьогодні повинні винести на обговорення громадськості, проте він вже викликав бурю емоцій серед представників українських профспілок. Там вважають, що реформований кодекс принесе з собою рабські умови праці.
Головним каменем спотикання стало збільшення максимальної тривалості робочого тижня, який з 40 годин збільшився до 48. Разом з тим максимальна тривалість щоденної роботи за сумарним обліку робочого часу не повинна перевищувати 12 годин.
«Крім того, за письмової згоди працівника допускається, що робочий день може бути збільшений, якщо працівник перебуває в очікуванні роботи або має можливість відпочивати протягом зміни. Це дає можливість роботодавцю встановлювати фактично необмежений робочий день чи тиждень. Норма, що надає роботодавцеві можливість замість колективних договорів для регулювання трудових відносин складати нормативні акти, перетворить працівників у підневільних феодальних часів », - заявив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.
Проте самі автори документа вважають, що в профспілках перегинають палицю. Один з ініціаторів нового Трудового кодексу, народний депутат Василь Хара, запевнив, що для всієї України робочий тиждень залишиться 40-годинний.
«Подібні заяви - це політика. Є окремі виробництва, на яких робочий тиждень не вміщається в цей термін (40 годин на тиждень. - Авт.). 48-годинна тиждень вводиться як виняток для специфічних видів діяльності: для тих, хто працює вахтовим методом - доба через три », - пояснив пан Хара.
До речі, схожий законопроект кілька років тому в парламенті вже відхилили. За словами Василя Хари, нинішній авторський колектив вніс у нього всього лише незначні корективи.