У Кошице словацькі пенсіонери допомагають українцям плести маскувальні сітки (ФОТО)

267

Ідея плести сітки у словацькому місті Кошице зародилася в українки Чекменьової, мешканки Вишгороду, Київської області. Волонтерка надихнулася роботою "Вишгородських павучків" - центру плетіння маскувальних сіток в Україні.

З квітня 2022 року об’єднання волонтерів плете маскувальні засоби на замовлення для захисників та захисниць України. Допомагають їм і словаки, переважно пенсіонери.

Центр має назву "Сплетіння" (Spletinia) та знаходиться біля ратуші Старого міста на вулиці Гвєздославовій у Кошицях.

«Ми не можемо не приходити сюди, адже як перестати допомагати коли триває війна? Допомагали з початку війни – спочатку матеріально, потім своєю роботою. Коли на вільну суверенну країну нападають, руйнують, вбивають та ґвалтують, це має хвилювати кожну нормальну людину. І тому вона має допомагати чим може. Ми не можемо казати, що це не наша справа. Адже ми всі одне людство, тому це теж наша справа», — пояснює словачка, пані Марія, яка приходить до центру разом з чоловіком.

«У 1968 році, коли до нас прийшли росіяни, мені було одинадцять років. Я відчував це дуже сильно. Я бачив, що нічого не можна зробити, хоча всі хотіли щось зробити, якось допомогти. Це врізалося в моїй пам’яті, і я сказав собі, що тепер я нарешті можу допомогти і щось зробити, навіть у свої 68 роки, тому я це роблю», – каже Павло, чоловік пані Марії.

«У нас є час для цього на пенсії. Якби людина приходила лише раз на тиждень на одну годину, і це можуть зробити всі, і студенти, і працівники, це була б велика допомога. Бо за одну годину людина може зв’язати один квадратний метр, що може вртяувати одну людину. Окрім цього ми ще чекаємо на Боже чудо, бо деякі речі не в нашій владі», – каже Марія.

У центрі "Сплетіння" основна увага приділяється в’язанню маскувальних сіток, масок для касок, а також пошиттю спеціального одягу для поранених бійців, який зав’язується з боків, щоб було легше одягати.

Сюди приходять також і для спілкування, аби підтримати один одного. В основному це пенсіонери. Обговорюють, хто знайшов роботу, хто коли їде в Україну, що кому привезти, відвезти, хто кому чим може допоможе.


Фото sme.sk

Коментарі

Читайте також