У Києві відкрилася виставка закарпатського художника

13
0

До 24 жовтня в галереї «Мистецька збірка» триває презентація робіт українського художника-експресіоніста Михайла Деяка. Експоновані полотна художник створив під час півторамісячної творчої мандрівки Європою (Венеція, Париж, Відень).

 

«У своїх роботах я хотів показати й зберегти особливий стиль, дух і смак кожного європейського міста, в якому зупинявся», — говорить «Дню» художник.
 
 Змальовуючи з натури європейські будні, художник відображає неповторний дух конкретного місця, колорит простору і свої відчуття. Реалістично-колористичним симбіозом пронизані всі його роботи.
 
 Місто в обіймах зоряної ночі, морські причали, вулиці європейських міст — кожна картина «дихає» рухом життя та яскравими барвами. І назагал творчому стилю Деяка, як і багатьом іншим представникам «закарпатської школи», притаманна гра з яскравими кольорами — помаранчевим, жовтим, червоним, синім та зеленим. До речі, фарби художник виготовляє власноруч.
 
 Нагадаємо, що термін «закарпатська школа» виник у 1950-х роках, коли радянські мистецтвознавці відкрили своєрідну художню культуру карпатського краю з чіткими локальними та часовими ознакам у роботах Альберта Ерделі та Йосипа Бокшая.
 
 «Закарпатські митці за радянських часів були найсміливішими колористами. Більшість живописців, що належали до цієї школи, навчалися у Відні, Празі чи Кракові, тобто творчо зростали в умовах тодішнього сучасного європейського мистецтва, а не соцреалістичного радянського, яке занепадало...
 
 Саме завдяки цьому вони й збереглися. Утім, цікаво, що вчителем Деяка був Василь Забашта, який до «закарпатської школи» не має жодного стосунку», — висловлює «Дню» своє сприйняття виставлених робіт художник, видавець журналу «Українське мистецтво» Віктор ХОМЕНКО. За його словами, судячи з колоризму, найближче роботам Деяка «личить» «закарпатська школа». Однак, каже він, роботи художника — це все ж таки зразок нової української колористики, яка з’явилася у 1960-х роках. «Це не нове, а, радше, добре забуте старе. Його роботи поєднують традиції доброї академічної школи та сучасного бачення розвитку мистецтва. Михайло Деяк — зразок того, як можна поєднати знання, смак, гарні традиції і презентувати сучасне українське», — підсумовує Хоменко.
 
 У творчому доробку Михайла Деяка — близько десятка персональних виставок, а його роботи є у фондах Національного музею українського мистецтва і приватних колекціях України, Росії, Франції та Канади.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також