У Мукачеві кредити видавали

13
0

...на бомжів та мертві душі

У Мукачеві працівники міського відділу УМВС у Закарпатській області припинили дві великі афери, пов`язані з кредитуванням. За цими фактами порушені кримінальні справи. В одній з них фігурують три молоді дамочки, які працювали спеціалістами з обслуговування клієнтів відомого у місті банку; в іншій - раніше судимий місцевий шахрай.


Злочини, замішані на бажанні громадян швидко і легко отримати необхідну суму грошей завдяки кредитам, — в Закарпатській області не новина. Нещодавно газета "Відомості міліції" писали про подібні випадки в Ужгороді.


Та недарма кажуть: легше набити власну ґулю, аніж скористатися чужим досвідом. Пригадується, ще кілька років тому більшість з нас якось насторожено ставилася до такого явища, як кредитування: лякали чималі відсотки, і не кожен міг оформити кредит. До того ж, кращою бажала бути й репутація самих банків, окремі з яких, як і нині, виростали та зникали несподівано. У той же час ми захоплювалися системою кредитування за кордоном. Сьогодні процедура отримання бажаної суми у банківських установах помітно спростилася, подеколи, погодьмося, навіть має чисто формальний характер. Саме цим і скористалися нечисті на руку герої нашої розповіді.


Почнемо з «банкірш». У цій справі не останню роль зіграла ще одна героїня - місцева жителька, котра виконувала функції «навідниці» і «зв`язкової». Наразі достеменно не відо-мо, хто напоумив молодиць розпочати злочинну діяльність. За однією з версій, ідейним натхненником була саме колишня кримінальна особа. Але це залишимо з`ясувати слідству.


Як розповів нам старший оперуповноважений ВДСБЕЗ Мукачівського міськвідділу міліції Максим Сало, керуючись неспростовними доказами та показаннями затриманих, зловмисниці налагодили справжню злочинну систему, яка діяла за трьома напрямами. Зокрема, кре дити оформлялися, по-перше, на місцевих бомжів та п`яничок, по-друге, — на клієнтів банку, усі відомості про яких вже містилися у комп`ютерній базі даних. А останню, третю категорію становили мертві, у прямому розумінні, душі, точніше — особи (найчастіше з малозабезпечених родин), які тільки-но преставилися, а у всіх відповідних інстанціях такими ще не числилися. Клієнтів, звісно, «постачала» вже згадана раніше судима мукачівка. Суми кредитів були різними - від чотирьох до десяти тисяч гривень.


Про те, що у банку мають місце неза-конні дії, правоохоронцям стало відомо із заяв громадян, на чиї адреси почали надхо-дити повідомлення . щодо необхідності погашення кредитів. Спершу люди, гадаючи, що це якесь непорозуміння, намагалися з`ясувати щось у банківській установі, відтак подалися шукати правду у міліцію.


Подібним чином довідалися співробітники служби дільничних інспекторів Мукачівського міськвідділу УМВС майор Андрій Чонка та капітан Сергій Бурлюк про незаконну, себто шахрайську діяльність іншого жителя міста над Латорицею. Свого часу чоловік був уже засуджений за подібні вчинки. Цього разу він знову взявся за старе: входив у довір`я до громадян, розповідав їм байки про буцімто налагоджені зв`язки в одній з банківських установ, переконував; мовляв, може легко і просто отримати кредити як готівкою, так і товаром у магазинах. Словом, люди повірили і доручили негідникові виконати серйозну місію, безпечно віддавши йому усі необхідні для цього документи.


Але ні омріяних грошей, ні товару ніхто так і не отримав. Громадяни стали розшукувати афериста. Та ті, кому пощастило з ним побачитися, були гірко розчаровані його відповіддю. З`ясувалося: шахрай не збирався віддавати людям оформлені під їхні документи суми. А банківські установи вимагали повернення боргу... Дехто з ошуканих, цілком втративши надію «вибити» з афериста свої гроші, на-писав заяву у міліцію. Проте, стверджують правоохоронці, є ще чимало таких, котрих зло-вмиснику вдалося залякати: якщо звернуться до міліціонерів, то до нього нехай більше не підходять.


Сподівання, що шахрай виправиться, є марними, тож не варто гаяти часу...

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також