У Мукачеві відгудів Міжнародний фестиваль етнічних театрів національних меншин

19
0

Це уже десятий - ювілейний фест

         Кожної весни у травні, коли вулиці Мукачева пломеніють ніжним цвітом сакури, наповнюють повітря п’янкими ароматами бутони магнолії, ніжно засвічуються тихими надвечір’ями «свічки» каштанів на центральній площі Миру, місто зустрічає Міжнародний фестиваль етнічних театрів національних меншин не тільки України, але і сусідніх держав Карпатського Єврорегіону, –  «Етно-Діа-Сфера». Нинішнього 2009 року він буде ювілейним – десятим і проводитиметься традиційно під час відзначення Днів Мукачева, якому цього року виповнюється 1115 років.

         У надвечір’я минулого понеділка центральна площа міста перед обласним російським драматичним театром перетворилася на імпровізовану театральну сцену – артисти театру в старовинних вбраннях вітали мукачівців і гостей міста з початком X ювілейного фестивалю театрів національних меншин «Етно-Діа-Сфера». На імпровізоване деревце життя юнаки і дівчата вішали стрічки з назвами дев’яти театрів України, Білорусі, Сербії, які поставлять на мукачівській сцені 14 вистав. Для присутніх співала власних пісень лауреат пісенних конкурсів, викладач дитячої школи мистецтв № 2 Людмила Ковач, танцювали студенти педагогічного коледжу Мукачівського державного університету, виступали аматори народного цирку «Дружба».

         Перед початком вистави за п’єсою Павла Ар’є «Кольори» Львівського муніципального театру шанувальників театрального мистецтва привітав міський голова Мукачева Золтан Ленд’єл. Він, зокрема, сказав, що не випадково фестиваль «Етно-Діа-Сфера» народився саме в нашому місті, адже в Мукачеві працює єдиний в Західному регіоні України російський драматичний театр, коріння якого сягають початку минулого століття, коли в місті над Латорицею ставили вистави театральні трупи «Русского общества», а вже після другої світової війни було створено професійний Закарпатський обласний російський драматичний театр, у репертуарі якого на сьогодні сотні п’єс класиків російської, української та світової драматургії. Принагідно зазначу, що Мукачево називають по праву містом фестивалів, адже далеко за межами України відомі наші естрадно-пісенні форуми «Різдвяна зіронька», «Вечори над Латорицею», національних меншин – «У родині єдиній», фестивалі «Червене вино», свято меду, колядників і бетлегемів…

         Ми пишаємося тим, що Мукачево – багатонаціональне місто, де у дружбі і злагоді живуть і працюють українці, росіяни, білоруси, угорці, німці, цигани, євреї, словаки, румуни, болгари та представники багатьох інших національностей. І симптоматично, що в попередніх фестивальних програмах «Етна-Діа-Сфери» брали участь українські, білоруські, кримсько-татарські, єврейські, циганські, русинські, угорські театральні колективи. Приємно усвідомлювати, що в артистів – учасників фестивалів – залишались глибокі і приємні враження як від нашого древнього Мукачева, так і від глядачів – його мешканців. Адже театр у нас люблять і добре розуміють сценічну мову й тому мешканці міста з нетерпінням чекають нових зустрічей з Міжнародним театральним фестивалем нацменшин «Етно-Діа-Сфера». З вітальними словами до артистів і глядачів звернулись також начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба, директор Львівського муніципального театру Микола Цвіголь? Глядачі тепло аплодували героїням вистави за чудову гру.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також