Переважає попит на працівників робітничих професій та без кваліфікації
За січень-червень в пошуках роботи в службу зайнятості звернулося 23,7 тис. громадян проти 25,6 тис. у січні – червні 2005 року, щомісяця реєструвалося в середньому 4,0 тис. осіб.
Всього упродовж січня-червня 2006 року скористалися послугами служби зайнятості 49,9 тис. незайнятих осіб.
На ринку праці Закарпаття визначилася тенденція до помітного зростання потреби в робочій силі.
Взаємодія з роботодавцями сприяла поповненню бази даних про потребу в кадрах та відповідному зниженню напруженості на ринку праці.
Заявлена роботодавцями 31,0 тис. вакансій свідчить, що у звітному періоді на ринку праці області переважав попит на працівників робітничих професій та без кваліфікації.
Порівняльний аналіз у розрізі робітничих професій показав, що в області цього року найбільшим є попит на швачок, продавців, слюсарів різної кваліфікації та спеціальності, верстатників деревообробних верстатів, в¢язальників схемних джгутів, монтажників, складальників верху взуття, кухарів, офіціантів, барменів, пекарів, електриків (електромонтерів), електрогазозварників, столярів, мулярів, штукатурів, токарів.
Протягом І півріччя 2006 року на вільні та новостворені робочі місця обласною службою зайнятості працевлаштовано 15,1 тис. громадян.
Програмою зайнятості передбачається ряд запобіжних заходів по стримуванню росту безробіття. Найбільш радикальним і вагомим засобом протидії наростанню безробіття є створення нових робочих місць.
Згідно із Програмою зайнятості населення Закарпатської області на 2006-2007 роки протягом поточного року планується створити 28690 нових робочих місць.
За даними центрів зайнятості на нових робочих місцях отримали роботу 12,9 тис. осіб, в тому числі: 7,1 тис. у юридичних осіб, 5,8 тис. у фізичних осіб, які уклали трудові договори з найманими працівниками та зареєстрували їх в центрах зайнятості. Отже, всього введено в дію 18,3 тис. нових робочих місць.
Найбільше робочих місць введено підприємствами, які займаються оптово-роздрібною торгівлею, торгівлею транспортними засобами, послугами з ремонту, підприємствами обробної промисловості та підприємствами готельно-ресторанного бізнесу.
Райміськцентри зайнятості уклали 663 угоди із 482 підприємствами, організаціями та установами різних форм власності щодо надання їм дотацій для працевлаштування безробітних громадян, які знаходяться на обліку в службі зайнятості.
Протягом І півріччя 2006 року таким чином роботу отримали 663 безробітних. Серед них 449 жінок, 326 молодих осіб у віці до 35 років, 356 – жителів сільської місцевості.
Серед безробітних та незайнятого населення пропагується самостійний пошук роботи та створення власних робочих місць за рахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю.
Всього скористалися можливістю відкрити власну справу 299 безробітних, в тому числі: 101 жінка, 149 молодих осіб у віці до 35 років, 145 – жителі сільської місцевості.
З метою повернення до активної трудової діяльності та забезпечення тимчасового заробітку незайнятим громадянам у 2006 році на оплачувані громадські роботи було залучено 4830 безробітних, що на 523 особи більше, ніж у І півріччі минулого року.
Для підвищення конкурентоспроможності безробітних з урахуванням ситуації на ринку праці службою зайнятості здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації громадян.
Упродовж 1 півріччя 2006 року професійне навчання проходило 2988 безробітних.
За індивідуальною формою навчання безпосередньо на виробництві здобували професію 282 особи. Закінчили таке навчання 222 особи, всі вони працевлаштовані за попередньо укладеними угодами. Навчання за індивідуальними навчальними планами і програмами на замовлення роботодавців проводилось на 46 підприємствах області. Найбільше навчалися за такими професіями, як швачка, верстатник деревообробних верстатів, гранулювальник скловиробів, в’язальник схемних джгутів.
Відділ організаційної роботи та взаємодії з соціальними партнерами та громадськістю ОЦЗ.