Обласна влада підсумувала розвиток краю цьогоріч
Закарпаття вийшло на перше місце в державі по темпах зростання обсягів інвестицій у житлове будівництво та темпах введення в експлуатацію житла, продовжує мати найнижчу питому вагу збиткових підприємств, один з найнижчих рівнів злочинності. Для регіону також характерні високі темпи зростання обсягів інвестицій в основний капітал та доходів місцевих бюджетів. Такі рейтингові показники оприлюднили сьогодні, 27 липня, на розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації. На порядок денний були винесені два важливі для краю питання: підсумки економічного та соціального розвитку області і стан виконання місцевих бюджетів за перше півріччя 2006 року.
Результати першого півріччя поточного року засвідчили позитивні зміни в економіці. Забезпечено зростання обсягів промислового виробництва, темпи якого склали 117,9 відсотка до минулорічних показників. Це відбулося, насамперед, за рахунок збільшення на 39,2 відсотка обсягів виробництва на підприємствах машинобудування та більш ніж на 6 відсотків – на підприємствах харчової промисловості та переробки сільськогосподарських продуктів. Активізувалась інвестиційна та будівельна діяльність. Зокрема протягом 1 півріччя розпочали роботу 11 об`єктів туристично-рекреаційного призначення, в стадії будівництва – ще 16, у тому числі 5 гірськолижних витягів. Зросли обсяги роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, нефінансових послуг. Підвищився рівень розрахунків населення та підприємств житлово-комунального господарства за електроенергію та природний газ. Здійснюється комплекс заходів по енергозбереженню.
Створено понад 18 тисяч нових робочих місць, зріс рівень працевлаштування населення. Позитивні тенденції збереглися і в розвитку освіти, охорони здоров`я, фізичної культури і спорту. На початок липня оздоровлено майже 40 відсотків від загальної кількості дітей шкільного віку. Зросла середньомісячна заробітна плата, яка у травні склала 834,3 грн., що на 33 відсотки перевищує відповідний період минулого року і в 1,7 раза – встановлений прожитковий мінімум для працездатної особи. Разом з тим, середньомісячна зарплата залишається нижчою від середньої по країні майже на 17 відсотків. Найнижчими показники залишаються в Іршавському, Тячівському районах та місті Берегові.
Прес-служба ОДА.