У призначенні субсидій з'явились нові нюанси

12
0

Субсидія є адресною безготівковою допомогою держави малозабезпеченим сім’ям на оплату житлово-комунальних послуг і виплачується готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива.

Адресний характер допомоги означає, що вона призначається конкретній сім’ї за зверненням власника чи наймача житла від імені усіх прописаних там осіб.

Головним критерієм для отримання субсидій є рівень доходів сім’ї стосовно до вартості платежів у межах, визначених нормативів споживання. Тобто усі сім’ї мають право сплачувати за житло та комунальні послуги не більше 10 проц. (для непрацездатних громадян) або 15 проц. (для працездатних) своїх доходів у межах встановлених нормативів і користування житловою площею та нормативів споживання житлово-комунальних послуг. У тому випадку, коли нарахована плата виявляється більшою за цю, встановлену державою частку доходу, сім’я може одержати субсидію, яка покриває різницю.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 року за №253 “Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання у 2011 році пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам” та аналогічним розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації (29.ІІІ.2011 року, №158), встановлено та затверджено натуральні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом: тверде паливо — 1,8 тонни на домогосподарство з граничним показником вартості 772,00 грн. за одну тонну; скраплений газ — два балони (42 кілограми) на рік на одну-дві особи, три балони (63 кілограми) — на три-чотири особи, чотири балони (84 кілограми) — на п’ять і більше осіб з граничним показником вартості 93,00 грн. за один балон (21 кілограм).

З метою подальшого спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тепер для призначення житлової субсидії громадяни подають лише такі документи:

заяву встановленої форми;

декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні за минулий рік;

довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні за минулий рік.

Відтепер громадяни звільняються від обов’язку представляти для призначення субсидій довідки організацій — надавачів житлово-комунальних послуг, така інформація буде надаватися надавачами послуг на запит управління праці та соціального захисту населення РДА.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також