У рахові навчали як організовувати піший туризм

9
0

13-16 квітня ц.р. в м.Рахові в рамках реалізації проекту “Вдосконалення досвіду надання туристичних послуг і формування нових туристичних пропозицій” було організовано короткострокове навчання по активному (пішому) туризму

13-16 квітня ц.р. в м.Рахові в рамках реалізації проекту “Вдосконалення досвіду надання туристичних послуг і формування нових туристичних пропозицій” було організовано короткострокове навчання по активному (пішому) туризму.

Ініціатором проведення занять стала громадська організація “Фундація регіональних туристських ініціатив “Турєвроцентр” (м.Ужгород) за фінансової підтримки Фонду Євразія за рахунок коштів, наданих Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID), та швейцарсько-українського проекту з розвитку лісів у Закарпатті FORZA. Організаційну підтримку надали Рахівська, Воловецька та Міжгірська райдержадміністрації.

Проект є частиною тристоронньої громадської ініціативи, спрямованої на місцевий економічний розвиток. Іншими її складовими є сільський туризм, народні ремесла і підприємництво, що реалізуватимуться протягом року громадськими об”єднаннями „Центр розвитку сільського туризму”, „Панонія” та „Європейський дім”.

Проект “Вдосконалення досвіду надання туристичних послуг...” є логічним продовженням започаткованої FORZою у 2003 році роботи по створенню так званого ЗТШ – Закарпатського туристичного шляху – серії найбільш популярних і цікавих піших туристичних маршрутів гірськими хребтами Закарпаття загальною протяжністю 380 км, що проходять Великоберезнянським, Воловецьким, Міжгірським, Тячівським і Рахівським районами.

Учасниками проекту стали по 7 чол. з Рахівського, Воловецького і Міжгірського районів, які обрано базовими для його реалізації. Мета навчання - надання слухачам основних теоретичних знань і практичних навичок, які б в подальшому допомогли молодим ініціативним людям започаткувати (чи вдосконалити) власну справу у сфері активного туризму і в такий спосіб внесли свій вклад у справу ефективного розвитку одного з найбільш перспективних видів туризму на Закарпатті.

Проблема підготовки фахівців туристичного супроводу для походів в гори – давня і злободенна. З часів розвалу Радянського Союзу вона піднімалася не раз. Однак, не дивлячись та свою актуальність, реальних спроб виправити ситуацію було зроблено дуже мало. В Закарпатті зараз чимало навчальних закладів беруться готувати спеціалістів у галузі туризму. При цьому в рамках навчальних програм поки що немає навіть невеликого спецкурсу по цій тематиці. Складається парадоксальна ситуація: старше покоління гідів-інструкторів - досвідчене, хоч і не цілком адаптоване до теперішніх туристичних реалій, пов”язаних з тенденціями розвитку туристичної галузі на Закарпатті протягом останніх 5-ти років. Молоде покоління – аматори, чутливі до змін, але без системної підготовки. За таких умов обирати оптимальний шлях розвитку активного туризму на Закарпатті не так то й легко.

Особлива гострота проблеми визначена “другим диханням” пішого туризму впродовж останніх років: кількість активних туристів в горах Закарпаття лавиноподібно наростає. Серед них – левова частка іноземців. А фахово здійснити супровід цих туристів зараз здатні одиниці. В довершення: послідовне провадження концепції піших туристичних маршрутів, розробленої за фінансової підтримки та участі проекту FORZА, потребує конкретних дій: потрібні люди, які б її реалізували – з користю для себе і громади.

Короткострокове навчання, проведене в Рахові минулого тижня – перша спроба об”єднати зусилля влади і громадськості задля спільної корисної справи, підсумком якої може стати відчутний вплив на соціально-економічний розвиток регіону.

Ужгород нет.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також