Саліна Прайд, важлива туристична пам'ятка Румунії, затоплена інфільтраційними водами. Національна соляна компанія SA вирішила припинити виробництво солі та закрила для відвідування туристами це справжнє підземне місто.
Рішення спрямоване на захист і безпеку персоналу та відвідувачів, поки не буде вирішено ситуацію, спричинену проникненням води, повідомляє Digi Economic.
Міністерство економіки Румунії повідомляє, що внаслідок сильних дощів під землю виявлено проникнення прісної води з потоку Корунд. «Міністерство економіки, підприємництва та туризму рекомендує туристам, які хотіли відвідати Саліна-Прайд у цей період, відвідати інші туристичні об’єкти в повіті Муреш (Трансильванія), поки ситуація не буде виправлена», – йдеться в релізі.
Шахта Прайд — велика соляна копальня, розташована в центральній Румунії в області Харгіта. У цій шахті зосереджено найбільші запаси солі в Румунії. Копальня також є визначною пам'яткою на маршруті траси Via Transilvanica, яка проходить через село Прайд.
Рекреаційна база соляної шахти розташована на глибині 120 м від поверхні.
Видобуток солі у місцевості, де розташована шахта, ведеться з дакійських часів. У XVI столітті соляна шахта перейшла під контроль трансильванських угорців, також відомих як секеї.
У 1960-х роках шахту почали використовувати з лікувальною метою, і в наші дні тисячі туристів приїжджають у шахти на «спелеотерапію». Внаслідок клінічних досліджень було доведено, що вдихання солоного повітря позитивно позначається на здоров'ї людей, особливо із легеневими захворюваннями.
Через популярність спелеотерапії щороку збільшується кількість туристів, які приїжджають сюди на кілька днів або навіть тижнів. Для них створені басейн, гідромасажні ванни, більярдні, бібліотеки, кафе, ресторан, винна галерея, соляні салони і навіть підземний дитячий садок.
У шахтах розташовано кілька музеїв, де виставлені соляні скульптури. Для віруючих відвідувачів на глибині 120 м під землею знаходиться висічена в соляному шарі екуменічна каплиця.