У селищі Великий Бичків перевірили житловий сектор

9
0

За неповні два 2 місяці на Закарпатті сталося 160 пожеж, матеріальні втрати від яких сягнули майже півтора мільйонів гривень.

 

У вогні загинуло дев’ять закарпатців, ще четверо отримали різного ступеню важкості опікові травми. Найбільше від вогню потерпає житловий сектор де зареєстровано 148 пожеж. Як розповів начальник Управління Держтехногенбезпеки у Закарпатській області Юрій Лебедєв: «Найбільша кількість загорань мала місце на території Рахівського району, де впродовж 2012 року зареєстровано 33 пожежі, що складає понад 20 відсотків загальнообласної кількості загорань в регіоні. Збільшилась і кількість загиблих у вогні громадян до трьох випадків.
 
У зв’язку з цим та задля зменшення кількості пожеж із трагічними наслідками, 24 лютого працівники Держтехногенбезпеки спільно з у правлінням МНС та іншими службами здійснили пожежно-профілактичне відпрацювання селища Великий Бичків Рахівського району. Даний населений пункт вибраний не випадково, адже в ньому проживає понад дев’ять тисяч громадян, серед яких 2200 пенсіонерів, 132 одинокі громадяни та 153 багатодітні сім’ї».
 
У ході проведення заходу брали участь 42 працівники від Управління Держтехногенбезпеки та МНС, представники ОВС, соціальні працівники та керівники державних установ, що розташовані на території населеного пункту.
 
Загалом у ході обстеження було проведено колективні бесіди з 700 громадянами, обстежено 350 помешкань, серед яких 90 дворогосподарств, де проживають одинокі та перестарілі громадяни, розповсюджено 1400 листівок та пам’яток щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті. Одночасно зверталася увага власників на стан електрогосподарства та влаштування пічного опалення у помешканнях. Як показали результати перевірок, у більшості господарств відсутні електрозапобіжники заводського виготовлення, використовуються подовжувачі з одночасним увімкненням до них значної кількості електроспоживачів, відсутні металеві листи перед топковими отворами, практикується сушіння одягу над грубками. Все це може призвести до виникнення
 
Працівниками МНС спільно з представниками облводгоспу обстежено русло річки Шупурка, яка в період повноводдя завдає чимало клопоту місцевим мешканцям та складено відповідний акт.
 
Не оминули рятувальники й чотири загальноосвітні заклади, де в ході проведення Тижня безпеки життєдіяльності здійснили виступи перед учнями та вчителями та довели до присутніх вимоги правил пожежної безпеки, поведінки в різного роду життєвих ситуаціях, характерних для осінньо-зимового періоду. Також провели практичні заняття з евакуації учнів з будівлі школи у випадку пожежі.
 
Підбиваючи підсумки проведеної роботи, селищний голова Одарка Зеленко розповіла, що органом місцевого самоврядування надається адресна допомога населенню, у тому числі й тим, які постраждали від пожеж чи іншого роду надзвичайних ситуацій. Але ж людині, яка постраждала від пожежі вже не повернеш те майно, яке було знищене вогнем. Тому проведення профілактичної роботи серед населення є альтернативою у покращенні протипожежного захисту населеного пункту та попередженні трагічних випадків.
 
Юрій Лебедєв, керівник Управління Держтехногенбезпеки у Закарпатській області повідомив, що заходи такого масштабу в області проводяться вже не вперше, й впродовж року охоплять всю територію Закарпатської області.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також