Управління громадського здоров'я Словацької Республіки взяло під контроль ситуацію з дифтерією в Україні, де було зареєстровано станом на 29 жовтня випадків цього важкого інфекційногно захворювання. Словацькі епідеміологи перевіряють стан вакцинації населення прикордонних районів.
Натомість, як повідомила Даша Рачкова з відділу комунікацій Управління громадського здоров'я, офіційні органи охорони здоров'я в Україні ще не зв’язалися зі словацькою стороною.
"Лікарі також інформують населення, аби були уважними при перебуванні в Україні чи поблизу словацько-українського кордону, при виявленні симптомів або хворих негайно зверталися до лікарів", - сказала Рачкова.
Наразі епідеміологи разом з місцевою владою вживатимуть подальші адекватні та невідкладні заходи щодо запобігання передачі хвороби з прикордонних регіонів України до Словаччини.
У східній Словаччині за 2019 рік зафіксовано лише один лабораторно підтверджений випадок захворювання на шкірну дифтерію в районі Сабінов.
Вакцинація проти дифтерії обов'язкова у Словаччині. Дітей вакцинують на 3-му, 5-му та 11-му місяцях життя, обов’язкова вакцинація проти дифтерії стосується також дорослих людей, вона проводиться на 30-му році життя та кожні 15 років.
Дифтерія - гостре інфекційне захворювання, час інкубації - два-п’ять днів. Джерело захворювання - хвора людина.
Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему/
Натомість як твердять українські лікарі ситуація із спалахом дифтерії на Закарпатті стабілізувалася.