Будьте обережні, що купуєте своїм дітям на Різдво. Словацька торгова інспекція (Slovenská obchodná inšpekcia, SOI) опублікувала фото чотирьох небезпечних дитячих іграшок, і вилучає їх з ринку.
За даними інспекції, їх вміст перевищують дозволені норми та можуть спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям для дітей. Тож радять батькам припинити використовувати їх і повернути у магазин.
Причиною небезпеки цих продуктів є вміст небезпечних хімічних речовин. «Вони містять надмірну кількість бору. Бор токсичний та може викликати алергічні реакції, подразнення слизових оболонок, а також нудоту, судоми, блювоту або діарею при попаданні всередину», — пояснюють у SOI. Всі іграшки зроблені у Китаї і часто не мають супровідних документів.
Зокрема йдеться про так звані "слайми-лизуни" - популярний пластилін, клейка різнокольорова маса, іграшка для розвитку дрібної моторики, творчого мислення, зміцнення м'язів кистей та пальців рук.
Таким небезпечним продуктом є Slime "Crystal Mud" - слизька маса із кольоровими кульками, упакована у пластиковий контейнер у формі раковини.
Також інспекція попереджає про слайм яскраво-рожевого кольору, упакований в пластиковий контейнер у формі дитячої пляшечки з ремінцем.
«На іграшці відсутнє маркування з даними, що дозволяють ідентифікувати іграшку, тобто модель, номер типу або номер партії», – повідомляє SОІ.
Ще один пластилін без інформації про виробника та імпортера «MAGIC CLAY slime with colored balls», артикул YE27273, що також походить з Китаю, у у формі дитячої пляшечки з кришкою, де знаходяться маленькі кольорові кульки.
Остання небезпечна іграшка називається Slime «Crystal Mud Lemon Tea» - має яскраво-жовтий колір і упакована у пластиковий контейнер у формі ріжка морозива. На упаковці іграшки є маркування рекомендованої вікової категорії дітей (3+), маркування нехарчового продукту та країна-виробник. «Однак на іграшці відсутня етикетка з інформацією про виробника, імпортера, а також інформацією, що дозволяє ідентифікувати іграшку, тобто модель, номер типу, номер партії тощо.”, – зазначає SОІ.
Словацька торговельна інспекція повідомляє, що у всіх випадках вона застосувала примусові заходи, які запобігли подальшому розповсюдженню небезпечного продукту на ринку, забезпечили його вилучення з ринку, а також провели інформування споживачів про цей небезпечний продукт.
«При поверненні небезпечного товару продавцю, споживач має право на повернення вартості покупки, або може обміняти товар на безпечний продукт такого ж типу та принаймні такої ж вартості та якості», – додають у інспекції. Та радять споживачам, якщо вони придбали цей товар, припинити використовувати його у власних інтересах.