У Словаччині поліція розслідує справу про вбитого ведмедя (ФОТО)

62
1

Екологічна поліція у словацькому міста Жилина розслідує можливе вбивство бурого ведмедя, проводиться слідство за підозрою у порушенні захисту диких тварин та злочину браконьєрства.

Мертвого ведмедика виявили у середу ввечері у лісі біля села Ямник. Під час розслідування попередньо встановили, що смерть бурого ведмедя є навмисною, ймовірно, загинув від вогнепальної зброї.

"Детальної інформації по справі поки що не можна надати у зв'язку з розслідуванням, яке триває", - повідомляють у поліції Словацької Республіки.

Нагадаємо, що у травні минулого року мережу обурило фото, як прикордонники в Ужанському нацпарку на Закарпатті позують на тлі мертвого ведмедя. З'явилися підозри, що тварину вбили під час незаконного полювання. Натомість у ДПСУ ці закиди заперечували.

"Зважаючи на широкий розголос, якого набула дана публікація, керівництвом Чопського прикордонного загону вжито негайних заходів з перевірки викладеної у соцмережах інформації, її достовірності, а також усіх обставин події. Відмітимо, що викладена інформація не відповідає дійсності", – йшлося у повідомленні Західного регіонального управління ДПСУ.

Закарпатські прикордонники навіть виграли суд про захист ділової репутації. Ужанський національний природний парк Закарпаття згодом також спростував інформацію про нібито причетність прикордонників до "вбивства ведмедиці" в травні 2023 року.

Сучасна чисельність бурого ведмедя в Українських Карпатах за мисливською статистикою оцінена у 335-400 особин.

Якщо темпи зниження популяції збережуться на рівні 1990-х років, ми можемо втратити карпатського ведмедя вже в близькому майбутньому. Водночас, завдяки збільшенню чисельності в лісах Словаччини, Румунії та Польщі, ми маємо щорічне поповнення і випадки міграції окремих особин на територію України. За останні роки це трохи зупинило стрімке зниження чисельності бурого ведмедя в Українських Карпатах, але не стало розв’язанням проблеми.

Найбільш помітною негативною причиною зміни середовища існування бурого ведмедя є інтенсивна вирубка лісів і велике рекреаційне навантаження. Звісно, на популяцію впливає й браконьєрське полювання та незаконний відстріл тварин.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Б
Боря

Pidarasi і в нас тоже стріляют

Читайте також