У Солотвино хворим дозволили спускатись до аварійної копальні

8
0

у ній на глибині 300 м розташоване відділення спелеотерапії

8 липня увечері після того, як пацієнти Української алергологічної лікарні в Солотвино (Закарпатська область) півтори години блокували дорогу, їм таки дозволили спускатись до аварійної копальні №9. У цій шахті на глибині 300 м розташоване відділення спелеотерапії. Як повідомив ZAXID.NET начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Тячівської РДА Роман Бедей, учора ввечері було вирішено створити комісію, фахівці якої щодня обстежуватимуть шахту й письмово засвідчуватимуть, чи можна до неї спускатись. Згідно з висновком Держгірпромнагляду, експлуатація шахти пов’язана з ризиком для життя.

Зі слів Р.Бедея, небезпека використання копальні полягає в тому, що її заливає водою. На добу вода прибуває до 10 см, насоси працюють постійно. `При підйомі води ствол шахти може відхилитися і може виникнути проблема з ліфтом`, - зазначив Роман Бедей.

Він також повідомив, що з кожним роком через брак фінансування ситуація погіршується. Цьогоріч з бюджету виділено 15 млн грн. Цих коштів достатньо хіба для зміцнення шахт і деяких інших невідкладних робіт. Однак проблеми затоплення це не вирішить. Наразі навіть невідомо, звідки прибуває вода. На це питання мають намір відповісти науковці, однак їхніх висновків поки що нема.

Затоплення копалень №№8 і 9 Солотвинського солерудника розпочалося після паводку 2001 року. Тоді сильно піднявся рівень у річці Тиса і в шахти почали потрапляти підземні води.

Роман Бедей переконаний, що копальня №8 перебуває в кращому стані. В ній розташовано спелеотерапевтичне відділення обласної алергологічної лікарні.

Як повідомили кореспонденту ZAXID.NET в управлінні охорони здоров’я ОДА, це відділення є значно меншим і прийняти пацієнтів з української алергологічної лікарні не може. До того ж, згідно з нормативами, повітря у підземному відділенні має поновлюватись як мінімум щовісім годин.

Сьогодні в обласній алергологічній лікарні перебуває близько 70 пацієнтів. В Українській - біля 300.

Із січня 1976 року в Українській алергологічній лікарні, яка до 1991 року мала всесоюзне значення, проліковано понад 100 тисяч хворих, у тому числі не менше 30 тисяч дітей з України і країн СНД.

Нині по Україні близько двох мільйонів осіб потребують специфічного лікування, яке надають лише алергологічні відділення у Солотвині

8 липня близько 100 пацієнтів Української алергологічної лікарні заблокували трасу. Хворі вимагали дозволити спуск у шахту №9 Солотвинського солерудника, в якій розташовані підземні відділення лікарні. Люди заплатили за путівки тисячі гривень. Однак без спелеотерапії, яка на тривалий час може позбавити їх від хронічних захворювань органів дихання, ці витрати марні.

Довiдка ZAXID.NET

14 червня цього року Закарпатська облрада назвала ситуацію на Солотвинському солеруднику вкрай загрозливою й звернулась до уряду з проханням надати їй статус надзвичайної державного рівня. З 2002 року на численні звернення області було дано понад 60 доручень Кабінету Міністрів України, Мінагрополітики, проте більшість із них не отримали жодного фінансування.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також