У Сваляві відкрили обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей

28
0

Для дітей 3-18 років, які опинились у складних життєвих обставинах

Це – заклад соціального захисту, що створюється для стаціонарного або денного перебування дітей віком від 3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах, з метою надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

Основними завданнями центру є: надання дітям комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги; проведення психолого-педагогічної корекції з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини; створення умов для здобуття дітьми освіти з урахуванням рівня їх підготовки; сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції для подолання звичок асоціальної поведінки; здійснення трудової адаптації дітей з урахуванням їх інтересів та можливостей; розроблення рекомендацій з питань соціально-психологічної адаптації дітей для педагогічних та соціальних працівників і батьків.

До центру приймаються діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, переведені з притулків для неповнолітніх, залишилися поза сімейним оточенням, зазнали насильства і потребують соціально-психологічної допомоги.

Прийняття дітей до центру здійснюється за висновком психолого-медико-педагогічної комісії на підставі направлення служби у справах неповнолітніх за місцем проживання дитини і за клопотанням органів опіки та піклування, управління освітою, у справах сім`ї та молоді, центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, кримінальної міліції у справах неповнолітніх, притулків, батьків. Дитина може особисто звертатися за допомогою до центру цілодобово. У такому разі протягом трьох днів вона направляється до притулку для неповнолітніх у супроводі працівника центру або залишається у центрі.

Дитина може перебувати у центрі протягом часу, необхідного для її реабілітації, але не більше ніж 9 місяців у разі стаціонарного перебування та 12 місяців – денного перебування. Строк перебування дитини у центрі визначається психолого-медико-педагогічною комісією за погодженням з відповідною службою у справах неповнолітніх. Прийняті до центру діти забезпечуються харчуванням, у разі потреби – одягом відповідно до сезону.

У ЗЦСПРД створюються групи до 10 осіб, які об`єднують дітей за віком, за принципом родинності, характером та ступенем соціально-психологічної дезадаптації (у разі необхідності групи комплектуються дітьми різного віку). Групи тривалого (стаціонарного) перебування формуються з дітей, які потребують тривалої соціально-психологічної реабілітації. Групи денного перебування формуються з дітей, які проживають у сім`ях, інтернатних закладах тощо і потребують соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги. Діти з груп тривалого (стаціонарного) перебування навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах різних типів, розташованих поблизу центру, або за індивідуальними навчальними програмами.

Рішення про вибуття дитини з центру приймається службою у справах неповнолітніх на підставі висновку психолого-медико-педагогічної комісії. Після вибуття дитини з центру відповідна служба у справах неповнолітніх у місячний строк інформує центр про подальше влаштування дитини, необхідність соціального супроводу дитини, сім`ї.

Керує Закарпатським центром соціально-психологічної реабілітації дітей його директор – Попович Оксана Петрівна, який призначається на посаду і звільняється з посади начальником служби у справах неповнолітніх обласної державної адміністрації.

Утримання та розвиток матеріально-технічної бази центру фінансується за рахунок коштів обласного бюджету відповідно до типових нормативів оснащення центрів, затверджених Держкомсім′ямолоддю за погодженням з Мінфіном.

На облаштування Центру Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту виділило 600 тисяч гривень.

Адреса Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей: м. Свалява, вул. Верховинська, 43а.

Прес-служба ОДА

x09

x09

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також