Останнім часом Верховина вкрилась багатьма цятками новобудов або ж реконструйованими об'єктами соціально-господарського призначення. Особливо соціально-господарської сфери.
Досить сказати, що з ініціативи керівництва РДА на чолі з Іваном Романом тільки у нинішньому році здано в експлуатацію три спортивні майданчики, заклади медицини, освіти і культури району зазнали суттєвих змін за заміни енергозберігаючих вікон і дверей. Відрадно, що все це зроблено практично у кожному селі Верховини. Таких позитивних змін на краще наш отчий край зазнав за останні п'ять років.
На фоні цього особливо переконливим доказом є введення в експлуатацію цими днями лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини у Синевирі — головній візитці туристичної Верховини. До речі, варто сказати, що про капремонт цієї важливої споруди для Синевира давно велась серйозна розмова на всіх загальнодержавних рівнях. Тим паче, що неподалік “бовваніють” рештки започаткованого будівництва Синевирської дільничної лікарні. Соромно, що ніхто із синевирців не хотів таки дати раду в цій справі…
А ось щодо проведення низки БМР на споруді колишнього медзакладу Синевира серйозну ініціативу проявили тільки уродженці Синевира, нині голова РДА Іван Роман та його заступник Іван Ледида. У цій важливі справі вони щонайперше поклали надію на ефективне використання коштів відомого проекту “Програма розвитку ООН в Україні” (ПРООН), спрямованих на піднесення соціально-економічного розвитку територіальних громад у різних куточках світу.
Забезпечивши втілення в життя робочих наміток ПРООН, керівництво РДА вжило конкретних заходів щодо прискорення темпів проведення реконструкції даної будівлі. За словами начальника відділу ЖКГ РДА Василя Марковича, вони здійснювались колективом ТзОВ “Арка” і “К” (кер. В.М. Шарга), яким на належному рівні проведено відповідні будівничо-оздоблювальні та реставраційні роботи.
В цілому на їх проведення згідно з визначеною сумою БКД використано 160 тис. грн., із них 80 тис. грн. склали кошти фонду розвитку ПРООН, інші ж виділені з районного бюджету. Такі будівлі є знаковими для нашого отчого краю, який обрав для себе найважливішим напрямком роботи і соціального благополуччя — розвиток туристичної індустрії Міжгірщини. Ці складові туристичної інфраструктури Верховини є запорукою її соціально-економічної підойми в умовах стабілізації і демократизації нашого суспільства.