
Основною тенденцією проведення рибоохоронної роботи ранньої осені є забезпечення сприятливих умов відтворення струмкової форелі. Враховуючи фізіологічні властивості вказаної риби, необхідно відмітити неабияку її примхливість до умов свого існування (чистота води, температурний режим, стан донної поверхні, відповідність кормової бази…).
З цією метою інспекторами рибоохорони проводяться рейдові перевірки гірських районів рік по недопущенню проведення господарської діяльності в руслах річок та їх прибережних смугах (трелювання деревини, складування, скидання решток….).
За результатами цьогорічної перевірки суттєві недоліки в недотримання вимог та норм природоохоронного законодавства не дивлячись на попередження виявлено на території ДП "Мокрянське ЛМГ" (дир.Куцин В.М.).
Так, 22.09.10р. рейдова рибоохоронна група (Великопольський І.Й.,Регуш І.І.,Мотря М.М.) виявила факт помутніння води в р.Мокрянка вище с.Комсомольськ Тячівського р-ну. При проведенні обстеження встановлено, що мутність спричинення впадіння брудної води з п.Прислоп, де проводився рух транспортних засобів ДП "Мокрянське ЛМГ" (лісовозів,трелювальників) безпосередньо по руслу ріки при проведенні лісогосподарської діяльності. Також було виявлено факти проведення "Джипінгу" Комсомольськ - Колочава. Вище по течії інспекторами рибоохорони виявлено факт проведення суцільної рубки з послідуючим спуском та трелюванням лісопродукції по водній частині русла. Значна частина порубочних рештків залишено в руслі річки, на берегах.
Наближаючись до 6 обходу Брадульського ЛГ знову виявлено сильне загбруднення води, фактично болотянистої консистенції, спричинений рухом трелювальника по гірському потоку який впадає у р.Мокрянка.
В ур.Хрест виявлено аналогічний факт забруднення води, складування та транспортування лісопродукції по руслу р.Мокрянка.
По виявлених фактах були складені адмінпротоколи за негативний вплив на середовище існування водних живих ресурсів та перешкоджання вільній міграції до нерестилищ струмкової форелі в період її нересту.