У лісгоспах області та Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбудуться перші лісовпорядні наради.
В області продовжується розробка Основних положень розвитку лісового господарства Закарпатського обласного управління лісового і мисливського господарства. 11-12 травня цього року в усіх державних лісогосподарських підприємствах, а 13 травня в Закарпатському обласному управлінні лісового і мисливського господарства пройдуть перші лісовпорядні наради.
Протягом жовтня-листопада 2009 року в усіх районах області були проведені консультаційні зустрічі лісівників та представників громад, на яких розглядався поточний стан ведення лісового господарства, визначалися спірні питання та інтереси/потреби громад у лісогосподарюванні. У семінарах взяли участь близько 400 осіб.
Перша лісовпорядна нарада є продовженням робіт з лісовпорядкування. Під час наради в кожному окремому лісгоспі області буде надано звіт про підготовчі роботи та про отримані від громад та лісівників коментарі і пропозиції щодо розвитку лісового господарства на наступні 10 років. Основними питаннями є уточнення меж лісового фонду, розподіл лісів на категорії, рекомендації щодо методів впорядкування лісів та систем ведення лісового господарства (суцільнолісосічна, вибіркова), призначення господарських заходів при таксації лісового фонду, виявлення сировинної бази побічних користувань, визначення існуючої і запроектованої мережі туристичних, рекреаційних та науково-пізнавальних стежок, схеми транспортного освоєння лісів або схеми розміщення і черговості будівництва та реконструкції шляхів транспорту тощо.
До участі в перших лісовпорядних нарадах запрошуються голови та депутати сільських рад, представники громадських організацій, бізнес-сектору інші зацікавлені сторони.
З додатковими запитаннями щодо проведення перших лісовпорядних нарад в лісгоспах області просимо звертатися до першого заступника начальника Закарпатського обласного управління лісового і мисливського господарства п. Коцура Ігора Несторовича за тел. (0312) 640558, 640587, 050 4321320.