У Закарпатті загатовляють на продаж первоцвіти, занесені у Червону книгу

16
0

Більшість українських первоцвітів зникнуть за 5-6 років – екологи Українським первоцвітам вже в найближчі роки загрожує повне знищення, б’ють тривогу екологи.

У Криму та Закарпатті масово заготовляють рідкісні квіти та везуть до великих міст на продаж свят. Зокрема неабияку популярність первоцвіти мають на День усіх закоханих ат 8 березня.

У столиці рідкісні весняні квіти по 5-15 гривень за букет продають на виходах людних станцій метро та поблизу великих транспортних розв'язок і кладовищ.

Щовесни громадські активісти, екологічна інспекція Мінприроди та міліція затримують до тисячі незаконних торгівців квітами, але подолати квіткову злочинність досі не вдалося, говорить голова Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

"Штрафи становлять від 17 до 60 гривень, оскільки штрафують продавців квітів просто за торгівлю в невстановленому місці. До того ж, суд найчастіше навіть до таких штрафів їх не засуджує. Окрім того, є так звана кримська мафія, яка контролює всі етапи, від збору квітів до роздрібного продажу, і навіть має домовленості з окремими представниками міліції. Останнім часом подібна мафія створюється в Чернівецькій області", - розповів еколог.

За словами Володимира Борейка, якщо цей процес не зупинити, то за 5-6 років багато видів українських первоцвітів зникне назавжди. Так, у лісах Київської області знайти їх вже майже неможливо.

У Львові, Івано-Франківську, Вінниці, Закарпатті та інших містах лісовими первоцвітами досі торгують безперешкодно, а місцеві екологічні інспектори в це переважно не втручаються.

У Мінприроди запевняють, що з квітковими браконьєрами борються. Щороку проходить операція "Первоцвіт", яка припиняє схеми заготівлі, продажу та перевезення квітів, пояснює керівник відділу охорони рослинного світу Мінприроди Володимир Тарасенко.

Попри це урядовець наголошує, що загроза знищення рідкісних весняних квітів залишається. За його словами, вони занесені до Червоної книги, бо вже перебувають під загрозою зникнення.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також