Угорський "Йоббік" відхрестився від свого члена, який поїхав на Донбас "спостерігачем"

16
0

Посол України в Угорщині Любов Непоп закликала офіційний Будапешт відреагувати на участь у "спостереженні" за псевдовиборами на Донбасі члена угорської праворадикальної партії "Йоббік". Тим часом у самій партії заявили, що нічого не знали про візит свого представника.

Раніше Mukachevo.net повідомляло про те, що угорський представник від партії "Йоббік" був спостерігачем на виборах ДНР.

— У зв’язку з інформацією щодо участі члена партії «Йоббік», представника Обласної ради Бекеш у Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи Гергьо Тамаша Шаму в так званому «спостереженні» за фейковими виборами на Сході України звернулася до Голови партії «Йоббік», Обласної Ради Бекеш та Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини.

Ми високо цінуємо підтримку Угорщини в питанні відновлення територіальної цілісності та миру в Україні. Такі ж дії окремих «політиків» заслуговують на суворе засудження і належну реакцію з тим, щоб запобігти їх повторенню. Така поведінка в гонитві за популярністю, забуваючи про майже щоденні втрати від триваючої російської агресії серед українських громадян, в тому числі угорської національності, не лише порушує українські закони та міжнародні правові норми, а і просто глибоко аморальна, - заявила Любов Непоп.

«Я вважаю, що для того, щоб вийти з ситуації, що склалася, Україні доведеться якось домовлятися з республіками, і для цього їй потрібні вибрані законні лідери в цих республіках», - ці слова угорця Томаша Шаму (його називають чомусь Тамаш Саму) цитують російські ЗМІ.

"Це був справедливий, демократичний вибір. Люди були щасливі, коли виходили з кабінок", - додає Шаму.

Cам Шаму відомий як колишній член радикального руху HVIM, який системно підтримує російську окупацію на Донбасі та виступає за приєднання Закарпаття до Угорщини. У 2011 році був засуджений за напад на посадову особу (поліцейського).

Адам Міркоцький, прес-секретар партії "Йоббік" вже висловив свою думку і зазначив, що у партії нічого не знали про подорож Шаму на Донбас.

У короткій відповіді для преси партії він написав: "Герґо Томаш Шаму не брав участь у спостереженні як делегат від "Йоббіка", а як приватна особа. "Йоббік" не подавав і не отримував такого запиту ні в офіційній, ні в неофіційній формі".

Сам Шаму наразі не спілкується з угорськими журналістами і не відповідає на дзвінки.

Російські ЗМІ повідомляють, що на Донбас приїхало загалом близько 90 "міжнародних спостерігачів". Однак насправді за псевдовиборами на окупованому Донбасі, 11 листопада, "спостерігали" переважно одіозні друзі Путіна з Росії, Абхазії та Осетії.

Серед так званих "міжнародних спостерігачів", які мають не найкращу репутацію у світі:

Німець Гуннар Ліндеманн - член палати депутатів Берліна від партії "Альтернатива для Німеччини", яку називають націоналістичною, праворадикальною, а інколи навіть нацистською. Ліндерман перебував також підтримує анексію Криму та політику Росії щодо України.

Італієць Антоніо Рацці - член Сенату Італії, має репутацію одного з найбільш одіозних політиків в Італії. Відомий завдяки своїм теплими зв'язками з владою Північної Кореї.

Грек Костас Ісіхос - заступник міністра оборони Греції, колишній співголова ліво співголова ліворадикальної грецької партії "Сіріза", що підтримує політику президента Росії. Керівник проросійської "Грецької Асоціації друзів Криму", перебував в анексованому Криму.

Француз Тьєррі Маріані - колишній міністр транспорту Франції, очолював делегацію французьких парламентаріїв, що відвідали Крим у 2015 і 2016 роках. СБУ заборонила йому на три роки в'їзд на територію України.

Голландець Паскаль Хіллебрандт, найманець в "ДНР", воює проти України. Інший найманець - чілієць Ісаак Маркес, вже отримав "паспорт "ДНР".

Норвежець Бйорн Ністад, історик з університету Осло, який написав книгу "Спаситель Росії – політична біографія Володимира Путіна". Виступає за анексію Криму і критикує політику ЄС і США.

Також серед "спостерігачів" журналіст проросійського фейкового видання Washington's Blog із США Джордж Ілаясон, студент з Йемена Аль-Хашеб Рашид Абдулкудос Ібрагім, белгієць Франк Крейельман, занесений до бази "Миротворця" за участь у виборах "ЛНР" у 2014 році, Фіни Янус Путконен і Ярмо Екман - журналісти проросійського видання DONi News у Фінляндії, німець Андреас Маурер, який виступає за скасування західних санкцій проти Росії і визнання анексованого Криму російською територією.

Нагадаємо, раніше активним "спостерігачем" на Донбасі та в Криму був інший представник угорського "Йоббіка" Бейла Ковач, якого суд Угорщини офіційно визнав російським шпигуном. Ще раніше Ковач мав офіс у Берегові на Закарпатті, де нібито допомагав у отриманні угорського громадянства закарпатцям. Згодом СБУ домоглася закриття офісу.

Варто зазначити, що лідер партії «Йоббік - За кращу Угорщину» Габор Вона та Бейла Ковач також перебуваючи у Москві різко виступали проти керівництва України та закликали до створення русинсько-угорської автономії на території Закарпаття.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також