Україна та ЄС планують запустити "Водневий коридор" через мережу до Словаччини, Чехії, Австрії та Німеччини

2677 3

Україна робить стратегічний крок у сфері відновлюваної енергетики. "Оператор ГТС України" спільно з ключовими європейськими партнерами підписав Меморандум про взаєморозуміння щодо створення "Водневого коридору Україна-ЄС".

Ця ініціатива має на меті інтегрувати українську відновлювану енергетику в європейський ринок, про це йдеться в повідомленні "Оператора ГТС".

У рамках проєкту передбачається виробництво водню в Україні з подальшим транспортуванням через перепрофільовану мережу трубопроводів до Словаччини, Чехії, Австрії та Німеччини.

Початок комерційної експлуатації очікується після 2030 року.

За словами генерального директора "Оператора ГТС України" Дмитра Липпи, протягом наступних 12–18 місяців буде завершено техніко-економічне обґрунтування перепрофілювання трубопроводів. Робота координуватиметься з європейськими партнерами.

Меморандум не лише визначає майбутню роль України у забезпеченні Європи відновлюваним воднем, а й доповнює інші масштабні ініціативи. Наприклад, минулого року Україна та США анонсували $30 млн на три нові проєкти з виробництва чистого водню, декарбонізації промисловості та використання малих модульних реакторів.

Реалізація "Водневого коридору" перетворить Україну на ключового гравця європейської енергетичної системи. Використання відновлюваного потенціалу допоможе досягти цілей декарбонізації, сприятиме енергетичній безпеці та зміцнить зв’язки з ЄС.

Коментарі

С
Степан

Труби для природного газа та труби для воденя це 2 різні речі. Водень має спроміжність проходити через молекулярну решітку сталі, тому труди з унутрішньої сторони треба покривати спеціальним полімером. А тепер порахуйти довжину газового трубопроводу, враховуючи, що він є майже повністю закопаний в землю, й виникає питання, яким чином будуть вирішувати цю технічну проблему? Друге важдиве питання: насосні станції працюють на тому самому природному газі, які йдуть (тобто йшли) через ці труби. Якщо замість природного газу це буде водень, то обладнання насосних станцій треда буде міняти. Це буде дуже дороге задоволення. Й саме важливе питання: хто буде за все це платити?

Б
Бомж

Уран в водень, водень в електрику. Водень то для збереження. І він дуже летючий, там що труби що балони дорогущі. Сумніваюсь що взлетить. Але може я щось не розумію.

С
Саша

Ну звісно, а нам лапшу вішають, що вітряки для людей. А вони просто бариги за рахунок наших Карпат. Перетворюють нас на черговий сировинний придаток.

Читайте також