Унікальний музей лісу і сплаву відроджують

13
0

Наразі на об’єкті будівельники проводять підготовчі роботи

             Зруйнований паводками 1998-го та 2001-го років єдиний в Європі Музей лісу і сплаву активно відбудовують.  До справи долучаються благодійники, коштом яких і фінансуються роботи. Для цього в області створено культурно-освітній благодійний фонд. У четвер з робочою поїздкою на Міжгірщині побував перший заступник голови облдержадміністрації Іван Балога, який оглянув хід відновлення музею. 

             Реконструкцію об’єкта проводять працівники Виноградівського ПМК-78. З початку червня ними демонтовано стару частину греблі. Нещодавно розпочалися  земляні роботи.  

          – Планується відновити водний резервуар, який свого часу було повністю замулено. Після цього його глибина має становити не менше 9 метрів, – каже директор підприємства Йосип Вайда. – На відновлювальних роботах задіяно 18 чоловік та 11 одиниць техніки. Весь видобутий намул та грунт буде використано для будівництва нових стадіонів у сільських школах Міжгірщини. Єдине, що нам заважає, так це практично щоденні дощі. 

          Будівельник каже, що перший етап реконструкції буде завершено у вересні. Роботи коштуватимуть близько 3,5 мільйони гривень. Наразі підприємство замовляє деревину для будівництва греблі. Її буде зроблено із смереки та дуба. 

          За виконані у червні роботи організації вже було перераховано 400 тисяч із благодійного фонду. Загалом на відновлення музею необхідно витрати понад 12 мільйонів гривень. 

           Задоволення ходом відновлювальних робіт висловив перший заступник голови облдержадміністрації Іван Балога. 

          – Об’єкт надзвичайно складний, адже ми плануємо відродити його у такому стані і вигляді, як він існував із середини XIX століття, – каже Іван Балога. – Реконструкція буде проводитиметься у три етапи. Кінцеву дату завершення ще не визначено. Але роботи триватимуть не менше двох літніх періодів. 

        Наразі власником об’єкта є обласна рада, яка створила комунальне підприємство. Політиканством назвав Іван Балога дії представників БЮТу, які всіляко намагаються завадити благородній справі. 

        – Представники цієї політичної сили є при владі у Києві, але не бажають долучитися до фінансування відновлення музею. Уряд не виділив на ці роботи жодної копійки. Коли ж ми на місці взялися самотужки відновлювати музей,  БЮТівці всіляко хочуть завадити цьому, – стверджує Іван Балога.

                 Одночасно Іван Іванович закликав всіх небайдужих долучитися до будівництва Музею лісу і сплаву. Він висловив сподівання, що обласна влада за підтримки бізнесу зможуть оживити унікальний об’єкт на Чорній ріці. 

         Вдячність депутатам обласної ради, які підтримали рішення про реконструкцію об’єкта, висловив голова Міжгірської райдержадміністрації Іван Роман. 

       – Свого часу Музей лісу і сплаву щороку відвідували тисячі туристів з різних країн. Якщо ж ми його відновимо, то музей стане одним із пріоритетних туристичних об’єктів не лише району, а й області, – сподівається Іван Роман. 

          Одночасно він висловив впевненість, що в першу чергу виграє населення навколишніх сіл, адже саме вони отримають найбільше вигоди від того, що музей знову стане предметом уваги туристів, – з’явиться робота, збільшаться надходження в бюджети навколишніх сіл, а отже, вони розвиватимуться, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також