«Переписувати підручники з історії мають науковці, а не політики. Влада в Україні змінюється доволі часто, що впливає і на курс держави, але історичні факти мають бути непохитними», ? так прокоментував зміни до підручників з історії України ініційовані Міністерством освіти, Голова Закарпатської обласної організації Української Народної Партії, кандидат філософських наук Іван Габор.
Він зауважив, що «за останні 20 років українські автори створили декілька поколінь нових підручників з історії України. Це цілком природний процес, тому що динамічно змінюється українське суспільство і система освіти має встигати за цим рухом. Але такі зміни не мають бути заполітизованими». На думку політика, підручники з історії мають об’єктивно показувати насамперед процес українського державотворення, давати учням знання та відчуття цілісності нації, за допомогою фактів доносити національну ідею, що об`єднує українців з давніх часів.
Габор вважає, що Міністерство освіти та його керівництво «занадто активно» займаються національними та політичними питаннями. «Література та методика викладання інших шкільних предметів має для країни не менш важливе значення, ніж історія. Чому в нас так палко не обговорюється якість підручників з хімії, біології, іноземної мови, математики? Адже знання в цих галузях є дуже важливими для навчання вітчизняних фахівців з економіки, медицини, машинобудування, нанотехнологій, тощо», − зауважив політик та підкреслив, «що поглиблюючись в історію держави, не треба забувати, що її майбутнє створюється тут і тепер».