
Виплатили постраждалим поштарі Закарпаття і готові доставити будь-які компенсації
Навіть у дні паводку пошта ні день не припинила роботу, до кожного відділення щодня доїздила машина, — розповідає директор Закарпатської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Микола Ростов. — Села були без світла, газу і телефонного зв’язку, зате з поштовими послугами. А ще постраждалим від паводку у перші дні серпня, працюючи і у вихідні, наперед виплатили усі пенсії — для багатьох закарпатців це була дуже суттєва допомога у перші ж дні після стихії.
Готові поштарі донести кожній постраждалій сім’ї і належну урядову компенсацію, — запевнив Микола Ростов голову Закарпатської облдержадміністрації Олега Гаваші. У Хустському районі, як тільки надійшли кошти, їх якраз через пошту і доставили 5 постраждалим сім’ям. Інша справа, що багатьом не потрібні одразу великі суми, тому зручніше, аби вони зберігалися на рахунках в Ощадбанку.
Хоча самим працівникам пошти теж нелегко. Серед них теж 12 сімей постраждали від паводку, найбільше листоноша у Тересві та двоє працівників у Великому Бичкові. У першої хата з часом може навіть цілком завалитися, адже вода сягала там вище півтора метра. Тому ще до виплати урядових компенсацій підприємство виділило від профкому допомогу усім трьом сім’ям.
Та й виплачувати кошти, а ще до паводку це були крім пенсій і компенсації від втрачених вкладів у Ощадбанку, поштаркам, а дуже часто на цій роботі саме жінки, зовсім не просто. Адже в області багато гірських сіл, де від хати до хати йти не близько, іноді й через ліс. Добре хоч є чітко відпрацьована взаємодія з правоохоронцями. Дільничні постійно проводять інструктажі як і кудою ходити, як поводитися у разі небезпеки, добре знають маршрути поштарок і наближають до них місця патрулювання, у разі необхідності навіть супроводжують. Усі поштарі озброєні газовими балончиками.
Працює також і служба безпеки підприємства, яка на місцях вивчає усі маршрути, змінює час і дні переходу небезпечних ділянок.