Услід за гречкою зникає з продажу вівсянка

23
0

Зростанню цін ми вже перестали дивуватися. Останнім часом вартість основних продуктів харчування підвищується уже не по днях, а по годинах. На мукачівському кооперативному ринку продавці цінники змінюють за день деколи і по два рази. Зросли ціни на овочі, олію, молокопродукти, борошно. А тепер черга вже дійшла і до круп.

Так, улюблена всіма українцями каша – гречка зросла в ціні у п’ять разів і зупинилася на позначці 25 гривень. Ще за якийсь час друга дієтична крупа – вівсянка, яка ще минулої осені коштувала дві гривні за 400-грамову пачку, нині тягне вже на понад 8. Та найстрашніше те, що вона слідом за гречкою зникає з прилавків.

«Що не кажіть, але про людей ніхто не думає, — бідкається мукачівська пенсіонерка Галина Максимівна. — Як таке може бути, щоб такий широко вживаний продукт, як вівсяна крупа, здорожчав одразу в чотири рази! Я – діабетик і без цієї каші аж ніяк не можу обійтися, бо вона багата на білки і клітковину, у ній мало вуглеводів. Та як бути зараз – не знаю». Здорожчання і відсутність вівсянки налякали людей, бо вона є одним з основних продуктів харчування не тільки хворих на цукровий діабет, а й дітей у садочках та школах, не обходяться без неї і ті, хто зараз дотримується посту та просто споживає здорову їжу. «Ця каша замінює нам недоступну через дорожнечу рибу, — пояснює вчителька однієї з шкіл міста Інна Рудольфівна, — бо в ній наявні чимало вітамінів, амінокислот та інших мінеральних речовин. Вона – висококалорійна і є джерелом забезпечення нашого організму енергією. Отож не дивина, що її люблять і їдять усі. Та зараз, коли ціна підскочила так високо, звісно, що купувати її будемо менше. Доведеться переходити на інші каші – перлову, ячмінну, пшоняну, кукурудзяну, хоча ці крупи за смаком і поживністю значно поступаються вівсянці».

Побачивши цінники, я не повірив власним очам і запитав продавця, чому ця крупа так подорожчала. З’ясувалося, що ціну підвищили постачальники — зросла вартість у всіх гуртівнях не тільки в Мукачеві чи на Закарпатті, а й у всій державі загалом.

З пояснень експерта ринків рослинництва Українського клубу аграрного бізнесу Андрія Товстоп’ята випливає, що восени наші сільгоспвиробники зібрали достатньо вівса. Цієї кількості було цілком достатньо, щоб забезпечити потребу українців в цьому продукті харчування. Експорту вівса із країни майже немає. Просто після дефіциту та дорожнечі гречки населення масово стало переходити на вівсянку. Та як би там не було, здорожчання цієї крупи нині – чиста спекуляція. Деякі ділки, які тримають аграрні ринки у своїх руках, розуміють, що населення не може обійтися без цього продукту, тож і створює ажіотаж довкола нього, щоб якомога більше заробити.

«Всяке диво триває три дні, — зауважила продавець зеленого ринку Лариса Іванівна. — Колись люди важко сприймали подорожчання маргарину, олії та рису. Лаялися, кляли владу та продавців, але зрештою змирилися і нині охоче купують ці продукти. Так буде й з вівсянкою, ось побачите, тільки б і вона не зникла зовсім, як і гречка»…

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також