Ужгородщина та Берегівщина цьогоріч повністю газифіковані

3
0

У 2008-му блакитне паливо подали у 24 села області

На кінець грудня із 611 населених пунктів області природним газом користуються мешканці 381. До двох повністю газифікованих  районів – Іршавського  та Виноградівського – цього року додався ще й Ужгородський та Берегівський.

У грудні 11 сіл області отримали блакитне паливо, найбільше – на Берегівщині. Тут в останній місяць року газифіковано 7 населених пунктів. У вівторок, 30 грудня, із введенням в експлуатацію газопроводу в селі Анталовці завершено газифікацію Ужгородського району. В переддень Нового року завершиться й газифікація Берегівщини.

 Загалом,  наша область одна із кращих в Україні за динамікою газифікації. З 2005 року на Закарпатті газифікація житлового фонду зросла на 14 відсотків і на сьогодні блакитним паливом користуються мешканці майже 63 відсотків населених пунктів.

 – За 2006-2008 роки в області значно скоротилися обсяги незавершеного будівництва газових мереж, а будівництво нових розпочинається лише за умови визначення всіх можливих джерел фінансування, які забезпечать завершення робіт. Обласною владою прийнято рішення спрямовувати субвенцію з державного бюджету лише в ті райони, які беруть участь у співфінансуванні об’єктів, тому й маємо цього року значний приріст газифікованих сіл,  – каже начальник головного управління економіки облдержадміністрації Віктор Погорєлов.

 Також на Закарпатті вироблено єдиний підхід до будівництва газових мереж та проведення газифікації населених пунктів: за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів здійснюється будівництво підвідних газопроводів до населених пунктів, а прокладання вуличних газопроводів проводиться за кошти населення.

 Одночасно Віктор Погорєлов звертає увагу на те, що цього року держава недодала грошей на газифікацію. У 2008 році Закарпатська область потребувала близько 20 мільйонів гривень, але уряд виділив набагато менше  – 5,7 мільйона – тобто третину від потреби:

 – Якби Кабінет Міністрів цьогоріч стовідсотково  профінансував потреби краю, то  до кінця року на Закарпатті змогли б газифікувати ще 15 тисяч дворогосподарств.

 Тому реальний шлях у цій справі, яким і пішли на Закарпатті, – консолідувати зусилля органів влади різних рівнів та громади для вирішення цього питання. В області залучили для газифікації сіл, окрім державного фінансування, ще й гроші обласного та місцевих бюджетів. Так, за кошти бюджетів розвитку в області цього року продовжувалася робота з газифікації населених пунктів Мукачівщини та долини річки Тур’я Перечинського району, сіл північної частини Хустщини, будувались підвідні газопроводи до чотирьох сіл Берегівського району та двох населених пунктів Воловеччини.

 Газифікацію в області останніми роками активізовано, проте в кожному районі роботи проводяться по-різному – в деяких швидше, в інших – повільніше. Найвищий відсоток газифікації сіл – 70 – в Мукачівському та Свалявському районах. Найгірша ситуація, що склалася об’єктивно, – на Рахівщині: тут блакитного палива нема в жодному населеному пункті. Мешканці лише 12 відсотків населених пунктів Міжгірщини та Великоберезнянщини користуються газом. У цих районах почали впроваджувати альтернативні види опалення, зокрема електричне. Також  встановлюються системи обігріву приміщень, що працюють на відходах деревообробки – стружці, тирсі. Так, на Міжгірщині та Воловеччині почали виготовляти брикети з відходів деревини і використовувати їх для опалення бюджетних закладів.  

Для економії коштів та поліпшення подачі тепла, за рахунок місцевих бюджетів, в області триває переведення закладів соціально-культурного призначення на автономне опалення. На сьогодні в Закарпатті у трьох містах – Мукачеві, Берегові та Хусті – всі школи та дитсадки вже обігріваються теплом автономних котелень. Завдяки цьому міська казна щорічно може закумулювати мільйони гривень, що їх використовуватимуть на поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

 – У селах чекають газу, навіть дорогого. Тому необхідно робити все, щоби блакитне паливо прийшло в кожну оселю на Закарпатті. З підведенням газопроводу зміниться якість життя людей, і люди почуватимуться набагато комфортніше, – вважає Віктор Погорєлов, повідомили в управлінні інформації та зв’язків  із громадськістю облдержадміністрації. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також