Три дні на Іршавщині проходив пленер відомих художників Закарпаття.
«Відключитися на тиждень від міської суєти, надихатися свіжим повітрям, злитися з природою, намилуватися травневою весною, послухати тишу, шум гірської річки, спів пташок, відвідати монастир святого Пантелеймона, задуматися над сенсом життя, поспілкуватися з колегами, місцевими жителями і, звісно, трансформувати, відтворити свої враження на полотні – та це неймовірні і водночас необхідні відчуття», – акцентували відомі художники, організатори пленеру в селі Осій Іршавського району Петро і Габріела Шолтеси, повідомляє Михайло Фединишинець.
Помалювати в рідне село письменників Федора Потушняка (1910-1960), Івана Петровція та співака Івана Поповича, а саме в урочище Кам’янка на базі відпочинку «Зачарована долина» приїхали провідні скульптори-монументалісти Іван Бровді і Петро Матл, а також митці Віктор Мигович, Микола Дзись-Войнаровський, Юлія Єгорова-Рогова.
Зустрічали художників жінки у вишиванках із хлібом і сіллю. Ключовою родзинкою пленеру стала екскурсія до урочища Смерековий Камінь. Там художники мали можливість назахоплюватися неповторними висотними кам’яними фігурами, утвореними мільйони років тому внаслідок вулканічної активності Землі. За словами митців, похід залишить незгладимі спогади, а отже, рано чи пізно відобразиться на полотнах.
Цікаво було спостерігати за так званою творчою кухнею Івана Бровді, Петра Шолтеса, Віктора Миговича. Адже художник може написати картину за одну-дві-три години, натомість налаштовуватися один-два-три дні. Я став свідком, приміром, створення полотен відповідно «Сінокоси», «Стара хата», «Перед дощем». Вечорами майстри пензля дискутували, зокрема, на мистецькі теми, ділилися досвідом, пригадували цікаві життєві випадки. Це – творча кухня художників. Але хочеться відзначити, мовити б, і чудову натуральну, яку забезпечили поварки Наталія та Ольга.
«Голова Іршавської РДА Василь Ковбаско і я зробили все для того, аби художники почувалися комфортно. І мені приємно чути, що всі залишилися задоволеними. Водночас хочу подякувати за подаровані картини», – резюмував сільський голова Осою Василь Турянин. До речі, якщо все складеться, то художники планують помалювати в Осої і восени.