Ужгородські податківці прозвітували про роботу

6
0

Днями відбулася чергова прес-конференція начальника Ужгородської МДПІ Тараса Триндяка з питань підсумків діяльності інспекції за січень-грудень 2009 року.

За словами Триндяка, за січень-грудень 2009 року до Зведеного бюджету по Ужгородській МДПІ було мобілізовано 298,4 млн.грн. У розрізі податків найбільшу питому вагу надходжень до Зведеного бюджету займає податок з доходів фізичних осіб, податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств. Найвищий відсоток приросту надходжень забезпечено по податку з доходів фізичних осіб – 3,1%, плати за землю – 9,9%, зі збору за використання лісових ресурсів – 13,6%.

Збір до Державного бюджету за січень-грудень 2009 року по Ужгородській МДПІ склав 176,3 млн.грн. Основними податками, які формують Державний бюджет, є податок на прибуток та податок на додану вартість. Питома вага цих двох платежів у загальній сумі надходжень до Державного бюджету складає 82,4%: податок на прибуток – 26,6%, ПДВ – 55,8%. За 2009 рік сплачено податку на прибуток в сумі 46,9 млн. грн., податку на додану вартість зібрано 98,5 млн.грн.

Протягом січня–грудня минулого року на розрахункові рахунки платників відшкодовано 66,7 млн.грн. податку на додану вартість.

До місцевих бюджетів за січень–грудень 2009 року сплачено податків і зборів у сумі 122,1 млн. грн., що на 4,3% (на 5,0 млн. грн.) більше, ніж за 2008 рік.

У загальному обсязі надходжень до місцевих бюджетів 77,3% займає податок з доходів фізичних осіб, 4% – єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва, 2,9% – податок з власників транспортних засобів, 10,1% – плата за землю.

На прес-конференції йшлося і про кампанію декларування доходів громадян, одержаних у 2009 році. Журналістів цікавило питання декларування доходів за понесеними витратами. За словами Тараса Михайловича, у більшості країн світу цей метод декларування узаконений і широко поширений. Однак у нашій країні, на жаль, така методика не застосовується. Прийняття вищезазначеної методики дало б змогу значно розширити базу оподаткування, а саме - залучити до оподаткування елементи так званої тіньової економіки, за рахунок чого, значно збільшити надходження до бюджету.

Представників ЗМІ також цікавило питання прийняття Податкового Кодексу, який би систематизував та упорядкував податкове законодавство. Як зазначив Тарас Триндяк, громадське обговорення проекту Податкового кодексу відбувалося на всіх можливих заходах, які проводила інспекція, однак податківці поки що не дочекалися прийняття такого важливого документу.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також