Ужгородські супермаркети торгують задавненою продукцією (ФОТО)

36
3

Вже ні для кого не секрет, що власникам магазинів роздрібної торгівлі торгувати згідно з законом не вигідно. Бізнесмени використовують різні хитрощі, аби збільшити рентабельність власної торгівлі й у більшості випадків ці «бізнесприйоми» суперечать цілій низці законів нашої держави, а також звичайній моралі.

Часто недбалість або бажання не втратити кошти на списаному товарі, може зашкодити здоров'ю людини. У цьому матеріалі піде мова про найпростішу махінацію, яку застосовують майже у всіх продуктових магазинах України – продаж продуктів харчування у яких закінчився термін придатності.

Аби не бути голослівними, кореспонденти видання «Вся Закарпатська Правда» провели рейд і здійснили контрольні закупки у кількох продуктових магазинах міста.

Картина в цілому майже однакова у більшості супермаркетів: безліч продуктів, термін придатності яких збігає за день-два. Прострочених продуктів – трішки менше, але знайшли ми їх майже у всіх супермаркетах.

У наш кошик потрапили недорогі, але всім добре відомі продукти. Слід відмітити, що у кожному з супермаркетів прострочені продукти знайшлись буквально за кілька хвилин після початку пошуку.

У супермаркеті «Вопак» на Капушанській на полицях ми знайшли зіпсовані йогурти та, УВАГА, сік для немовлят! Цей сік мав термін придатності 2 місяці і цей термін збіг 2 тижні тому.

У «Вопаку» на Яроцького (центр) продавали копчений сир, який мав не надто товарний вигляд і теж був прострочений.

У супермаркеті «Сільпо», що на Швабській, кореспонденти придбали ковбасу третього сорту, яка була непридатною вже 4 дні. Тут теж був досить показовий казус. Дата кінцевого споживання від виробника затерта, а дата проставлена адміністрацією супермаркету вже збігла.

Можна звісно сказати, що кілька прострочених продуктів не показник і загалом все у наших супермаркетах нормально, але якщо кожен згадає скільки разів приносив додому продукти незадовільної якості, одразу задумається.

Хочеться звернути увагу Ужгородської міської санітарно-епідеміологічної станції на ситуацію в супермаркетах. У трьох з перевірених нами, були виявлені й придбані прострочені продукти, а у двох інших саме йшла заміна товару. Всього ми відвідали 5 супермаркетів.

Для того, щоб запобігти таким прикрим покупкам варто перевіряти дату на кожному продукті, а особливо звертати увагу на те, щоб цифри не були розмитими (є практика затирання ацетоном написів виробника і заміна їх на нові). Якщо ж ви вже купили продукт, термін придатності до споживання якого збіг, варто просто повернути його в супермаркет. Відповідно до закону України «Про права споживачів», ви маєте право пред’явивши товарний чек, (ніколи їх не викидайте) замінити неякісний товар або отримати за нього відшкодування.

Запам’ятайте: товарний чек – єдиний документ, який може допомогти обміняти неякісний продукт або отримати назад свої кошти!

У супермаркетах «Вопак» на Яроцького та Капушанській, а також у супермаркеті «Сільпо» на Швабській без жодних заперечень повернули гроші за придбані у них продукти, термін придатності яких збіг.

Коментарі

О
Ольга

Когда у нас в районе появился супермаркет Барва, то первое время товары, срок годности которых истекал, продавались со скидкой, вчерашний хлеб тоже был дешевле на пару копеек, а теперь лежит товар даже с 1 мес. просрочки и СЕС этого не замечает... Люди будьте бдительны - еда сейчас и так одна химия, а просроченая химия вдвойне опасна!!!

У
Ужгород

Все правильно.В каждом супермаркете можно купить то,чем тот или иной покупатель может травануться.Только нужно учитывать,что супермаркет не производитель,а посредник.Не редко и поставщики перебивают дату срока годности,ради уменьшения своего убытка.

З
закарпатка

я два раза травилась семгой из Барвы. Купленные запацованные окорочка в мукачевской Барве тоже оказались несвежими и уже воняли. Можно подумать, что только в Ужгороде плохие продукты, а вот в мукачевской Барве очень хорошие. Вообще это наглость, почему в Мукачево только одна Барва? Что боимся конкурентов?

Читайте також