Ужгородські волонтери в супермаркетах за рік зібрали гроші на 200 дронів (ФОТО, ВІДЕО)

630

Гроші на 200 дронів зібрали волонтери в Ужгороді, щовихідних збираючи донати у місцевих супермаркетах впродовж 2024 року.

Як пише "Суспільне Ужгород", збирати гроші на деталі для дронів волонтери ГО "Рух підтримки закарпатських військових" почали у грудні 2023-го. За понад рік закупили комплектуючі, зібрали і відправили захисникам майже 200 дронів.

За цей час не пропустили жодних вихідних. Загалом у роботі над цим напрямком задіяні приблизно 50 волонтерів, каже керівник напрямку проєкту "РІЙ" Володимир Суран. Окремі волонтерські зміни у супермаркетах закривають ужгородські школярі.

"Розмір коштів буває в два рази більший, ніж коли збирають волонтери дорослі. Так що діти нам суттєво допомагають", — зауважує Володимир Суран.

Четвертокласниця Марія Жуйко на волонтерську зміну прийшла із тіткою. Каже, волонтерить не кожні вихідні.

"В місяць два-три рази. Тримаю скриньку, закликаю, щоб донатили. Люди кидають гроші, ми їм даємо цукерки. Вони можуть нас пригощати. Буває таке", — розповідає Марія Жуйко.
Фото: Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська
Фото: Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська

Дві з половиною години триває волонтерська зміна, розказує волонтерка Вероніка Сабо. Люди донатять більше, коли помічають поряд зі скринькою волонтерів, які нагадують про збір.

"Військові не можуть собі дозволити відпочивати і я вважаю, що дві з половиною години за тиждень — це не така велика ціна. Плюс мотивують люди, які донатять, які дякують, мотивує те, що я можу приєднатися до збору. Бачити потім результат у вигляді дронів і у вигляді відео-звітів. Тому так", — каже Вероніка Сабо.

Звіти про кількість зібраних грошей волонтери щоразу публікують на сторінці ГО "Рух підтримки закарпатських військових" у соцмережах. Тут же є і відеозвіти від військових.

За словами Володимира Сурана собівартість дронів залежно від комплектації коливається від 14 до 35 тисяч гривень за один. Гроші на безпілотники волонтери збирають не лише в ужгородських супермаркетах, а й на різних ярмарках чи інших заходах у місті.

Фото: Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська
Фото: Суспільне Ужгород/Тетяна Рожновська
"Фактично усі замовлення наші ідуть в бригади по індивідуальному замовленню. Ми узгоджуємо комплектацію дронів і кожна бригада має свою комплектацію, погоджену їхніми пілотами і керівництвом. Ми починали із 7-ми дюймових дронів, найпростіших. Потім піднялися до більш потужних 8-ми дюймових, 10-ти дюймових. І серед 10-ти дюймових маємо цілий ряд моделей різного призначення і відповідно даємо військовим більше можливостей виконувати ті бойові завдання, які стоять перед ними", — розповідає Володимир Суран.

Волонтерам "Руху підтримки закарпатських військових Ужгорода" за дрони та смаколики висловлювали подяку зокрема бійці 101-ї окремої бригади ТРО та пілоти 105-го батальйону.


Коментарі

Читайте також