В Ужгороді говорили про формування екомережі

9
0

Днями в Закарпатській ОДА відбулось засідання обласних координаційних рад з питань формування національної екологічної мережі та положень Карпатської конвенції

Днями в Закарпатській ОДА за ініціативи держуправління охорони природи відбулось засідання обласних координаційних рад з питань формування національної екологічної мережі та положень Карпатської конвенції.

 На засіданні заступник голови координаційної ради, начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрій Погорєлов інформував, що Закарпаття за порівняльним аналізом Мінприроди України має перше місце за показником розвитку природно-заповідної справи і, зокрема, 6 місце за кількістю об’єктів природно-заповідного фонду, 8 місце за площею таких територій та об’єктів, 5 місце за відношенням їх площі до загальної площі області.

 На початок цього року у нас обліковано 453 об`єкти природно-заповідного фонду загальною площею 159,6 тис.га, з них загальнодержавного значення - 36 об`єктів загальною площею 147,4 тис.га, місцевого значення - 417 (12,1 тис.га). Відсоток фактичної площі територій та об’єктів природно-заповідного фонду до загальної площі області становить 12,7%. До 2010 р. цей показник намічено довести до 15%, що відповідатиме загальноєвропейському рівню.

 У рамках створення екомережі проводиться встановлення у натурі (на місцевості) меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ). Такі роботи здійснено на 447 об’єктах загальнодержавного і місцевого значення загальною площею понад 124 тис. га. Необхідно завершити винесення меж у натуру на 6 об’єктах ПЗФ. А за результатами проведених заходів площу 5 парків садово-паркового мистецтва місцевого значення визнано більшою на 28 га.

 Завершено збір матеріалів на створення регіонального ландшафтного парку `Притисянський” (13,6 тис.га). На перспективу, у 2010 році, плануються заходи про його включення до спільної українсько-угорської природоохоронної території у басейні Тиси.

 Також за кошти обласного фонду ОНПС торік підготовлено наукове обґрунтування на створення НПП `Ждимир` (або `Боржави`) на площі 6,1 тис.га та наукові обґрунтування на створення ботанічних заказників місцевого значення `Ардов` на площі 25 га, `Сілаш` (`Кезеш`) на площі 75,5 га і `Косоньська гора` на площі 9 га.

 Крім того, під координацією Держуправління ОНПС в Закарпатській області йде підготовка проекту схеми екомережі області, де буде враховано включення ядрових зон територій Карпатського біосферного заповідника, національного природного парку `Синевир` та Ужанського нацпарку. Ці заходи заплановано завершити протягом 2009 року, повідомили з прес-служби Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також