В Ужгороді обговорювали охорону об'єктів інтелектуальної власності (ФОТО)

46
0

18 травня 2011 на економічному факультеті УжНУ відбувся регіональний семінар Державної служби інтелектуальної власності України спільно з Ужгородським національним університетом з питань правової охорони об’єктів права інтелектуальної власності, комерціалізації, захисту прав інтелектуальної власності та управління нею на підприємствах (в установах, організаціях).

В роботі семінару взяли участь заступник директора Державного підприємства «Український інститут промислової власності» Петро Іваненко, проректор з наукової роботи УжНУ, професор Ігор Студеняк, завідувач сектора вищої освіти і науки управління освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації Василь Телеп, голова Закарпатської обласної ради Товариства винахідників та раціоналізаторів України Сергій Курило, науковці, аспіранти та студенти УжНУ.

Професор І.П. Студеняк, звертаючись з привітальним словом до учасників семінару, відзначив, що у 2010 році, за результатами завершених досліджень і розробок, УжНУ отримав 68 патентів України (24 — на винахід, 44 — на корисну модель), подано 103 заявки на видачу патентів. У 2010 році університет отримав 2 ліцензії на право використання винаходів, крім того, в Державний департамент інтелектуальної власності направлено клопотання на оформлення ліцензії на винахід «Композиція інгредієнтів бальзаму «Закарпатський бальзам «Легенда Карпат».

У 2010 році Ужгородський національний університет взяв участь у 5-ти виставках. За участь у Міжнародній виставці «Сучасна освіта України – 2010» університет нагороджений срібною медаллю та Дипломом за високі досягнення у інноваційному оновленні освіти.

Науковці Ужгородського національного університету взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Винахід – 2010». У зв’язку з участю у конкурсі, УжНУ оголошена подяка Державного департаменту інтелектуальної власності за вагомий внесок науковців університету у розвиток інноваційної діяльності в Україні.

Василь Телеп, у свою чергу, розповів про сучасний стан та перспективи розвитку державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні.

Також на семінарі обговорили загальні аспекти захисту прав інтелектуальної власності в Україні, нормативно-правове регулювання обліку об’єктів права інтелектуальної власності, забезпечення правомірності використання об’єктів авторського права і суміжних прав тощо.

В рамках семінару на другому поверсі економічного факультету УжНУ працювала виставка наукових досягнень Ужгородського національного університету, на якій були представлені патенти, розробки та нагороди вишу.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також