В Ужгороді обговорили погашення заборгованості до Пенсійного фонду

5
0

У понеділок, 29 серпня, під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Івана Качура пройшла селекторна нарада з питань легалізації зайнятості населення, погашення заборгованості до Пенсійного фонду та виплати заробітної плати в області.

Першим учасники наради розглянули питання погашення заборгованості з виплати зарплат. За словами начальника управління праці та соціального захисту населення Віктора Мацоли, заборгованість із виплат зарплати станом на 1 серпня становила 13 041,6 тис. грн. і порівняно з початком року збільшилася на 13,6 тис. грн. (0,1 %). Занепокоєння викликають економічно неактивні підприємства. В області борг таких підприємств становить 9499,8 тис. грн. (72,8% від загальної суми). Натомість борг комунальних підприємств області зменшився у порівнянні з початком року на 25 тис. грн.. (1,9 %) і нині становить 1 301 тис. грн.. Відсутня заборгованість у міста Чоп, Воловецькому та Свалявському районах. Натомість, з липня наростили борги 11 районів. Зокрема, м. Берегово, Рахівський, Берегівський, Хустський райони.

Також учасники розглянули погашення заборгованості до Пенсійного фонду. Борг зі сплати страхових внесків та єдиного внеску до бюджету Пенсійного фонду на разі склав 22 420,2 тис. грн.. У порівнянні з 1 січня 2011 року заборгованість збільшилася на 2353,7 тис. грн.. (11,7 %). Станом на 25 серпня борг платників перед Пенсійним фондом – 23 563, 2 тис. грн., що на 17, 4 % більше у порівнянні з початком року.

Заступник очільника області Іван Качур акцентував увагу учасників наради на необхідності дієвих заходів щодо покращення ситуації з погашення боргів підприємствами-банкрутами та виконання завдання Уряду стосовно погашення до кінця року заборгованості економічно активного боргу зі сплати страхових внесків, всього боргу по єдиному соціальному внеску та 38,3 % заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій.

Наступне питання порядку денного стосувалося легалізації виплат заробітної плати. Робочими групами з питань легалізації зарплат та зайнятості в області з початку року перевірено 1595 підприємців. Виявлено 1403 особи, які не були оформлені. Як результат – у центрах зайнятості зареєстровано договори з понад тисячею працівників. Зокрема, у липні найбільше працівників легалізовано у Тячівському районі – 71 особу, натомість у Чопі – тільки 8, у Хустському районі – 1 особа.

- Ми розглядаємо питання від яких залежить соціальний захист закарпатців. Звичайно потрібно виявити «нелегала», але треба й далі продовжувати роботу з самим роботодавцем, для досягнення кінцевої мети – надання людині легального робочого місця. Бо яка користь з перевірок, якщо людина й далі працює «в тіні»! Вже у вересні обласна робоча група перевірить роботу груп у районах та містах, тоді і побачимо на скільки ефективна Ваша робота, - наголосив Іван Качур.

Разом з керівниками районів було обговорено поточну ситуацію з приводу легалізації зарплатні, порядку проведення перевірок робочими групами та поставлене завдання об’єднати зусилля зацікавлених структур у вирішенні зазначеного питання.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також