В Ужгороді обговорили проблеми трансплантології (ВІДЕО)

13
0

Щорічно в Україні понад 17 тисяч чоловік потребують трансплантації органів. Однак, реально отримують шанс на життя тільки десятки.

Недосконалість законодавства, а відтак відсутність донорів, зводить нанівець розвиток трансплантаційної служби в Україні. З метою змінити ситуацію на користь хворих, був запропонований до обговорення законопроект з розвитку та реформуванню трансплантаційної служби в Україні. За умови прийняття запронованих змін трансплантаційна галузь вітчизняної медицини підніметься на якісно новий рівень.

У четвер в Ужгороді відбувся круглий стіл з обговоренню законопроекту, який повинен стати новим поштовхом розвитку та реформування  трансплантаційної служби України. Участь у дискусії взяли  начальник управління охорони здоров'я Закарпатської ОДА РОМАН ШНІЦЕР,  зав.відділом трансплантації нирки ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології  ім. О.О.Шалімова НАМН України» РУБЕН ЗОГРАБ'ЯН, зав.відділу еферентних технологій ДУ «Інституту  нефрології АМН України» м.Київ ІРИНА ДУДАР, обласний нефролог ВАСИЛЬ СТРИЖАК, головний лікар обласного клінічного кардіологічного диспансеру РОМАН СОСКИДА, лікар-кардіохірург обласного клінічного кардіологічного диспансеру ПАВЛО ЛУКАЧ, представники духовенства: протоієрей, Мукачівсько-Ужгородської єпархії УПЦ о. Василій КЕРЕЦМАН та ОFM Cap, Мукачівської греко-католицької єпархії  о.Роман ПОП.

На думку медиків-трансплантологів ситуація в Україні залишає бажати кращого. Хоча технологічний рівень та  підготовка наших вітчизняних фахівців дозволяє виконувати операції з трансплантації в Україні вже зараз. Однак відсутність потужного державного фінансування та законодавчої бази зводить на нівець всі спроби зрушити питання розвитку трансплантології. Представники духовенства відзначили, що церква схвально ставиться до пересадки органів, однак за певних умов та обставин.
Учасники круглого столу одностайно висловилися, що поки не буде прийнятий відповідний закон жодних зрушень у розвитку трансплантології в Україні – годі чекати. І  ми й надалі фінансуватимемо закордонну медицину.  

  Більш докладно про те, як проходило обговореня законопроекту дивіться  у відеоматеріалі.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також