В Ужгороді відбудеться V-а міжнародна асамблея SOFT

3
0

З 2 по 3 жовтня

Пропонуємо взяти участь у висвітленні роботи V-ї міжнародної асамблеї SOFT, яка проходитиме в Ужгороді з 2 по 3 жовтня. Міжнародна Федерація SOFT (ISF) у співпраці з медико-соціальним реабілітаційним центром "Дорога життя" (директор МСРЦ Олег Кириленко) оргaнізовує міжнародну конференцію по темі створення соціального капіталу з метою покращення соціальної інклюзії дітей та молоді з особливими потребами.

Вперше в Україні!!! 160 представників Голландії, Молдови, Угорщини, України, Румунії, США так інш. країн обговорюватимуть проблеми дітей та молоді з особливими потребами..

Також запрошені представники Міністерства Охорони Здоров’я, Міністерства Праці та Соціальної Політики, Асоціації батьків дітей з особливими потребами.

Відкриття конференції о 9.00 у сесійному залі Ужгородської міської ради.

Очікується візит і виступ посла США Уільяма Тейлора об 11.15-12.00

Прес-конференція о 17.30 в малому залі Ужгородської міської ради.

ІНФОРМАЦІЙНО

Міжнародна Федерація SOFT (ISF) представляє собою організацію-парасольку з голландських, фінських, угорських, румунських, молдовських та українських НДО, які працюють з дітьми та молодими людьми з обмеженими можливостями здоров’я у центрально-східній та східній Європі.

Міжнародна Федерація SOFT (ISF) у співпраці з медико-соціальним реабілітаційним центром "Дорога життя" (МСРЦ), оргaнізовує міжнародну конференцію по темі створення соціального капіталу з метою покращення соціальної інклюзії дітей та молоді з особливими потребами. У центрі уваги – східна частина Європи в цілому і Україна зокрема. Ця конференція проводиться у рамках 5-ї міжнародної асамблеї ISF, яка представляє собою організацію-парасольку з голландських, фінських, угорських, румунських та українських НДО, які працюють з дітьми та молодими людьми з особливими потребами у центрально-східній та східній Європі. Попередні міжнародні асамблеї SOFT проводились в Угорщині та Румунії, вони включали в себе конференції, семінари, виставки, творчі виступи дітей та молоді з обмеженими можливостями.

SOFT є недержавною організацією, яка заснована на волонтерській основі. Вона включає недержавні організації які займаються дітьми та молоддю з хронічними захворюваннями, з фізичними та ментальним ураженнями.

5-та міжнародна асамблея SOFT (ISA) має на меті обмін знаннями та інформацією для подальшого росту соціального капіталу у регіоні, на території якого діє ISF, зокрема в Україні, що є передумовою для ефективного подолання соціального виключення людей з особливими потребами в цілому і дітей зокрема. Особлива увага буде приділена інноваційним стратегіям, таким як створення центрів денної занятості, досвід співпраці між НДО, місцевими органами влади та підприємствами, тренінги для батьків дітей та молоді з особливими потребами, а також розвитку та впровадженню програм, які б відповідали освітнім потребам професіоналів та волонтерів, які працюють з дітьми з обмеженими можливостями та їх батьками. 5-та ISA має на меті також пропагування соціальної інклюзії людей з обмеженими можливостями шляхом інформування працівників органів влади про особливі потреби даної категорії суспільства, а також звертаючи увагу засобів масової інформації на відповідальність суспільства по відношенню до людей з обмеженими можливостями.

У східній Європі, зокрема в Україні, життя є складним для людей з особливими потребами, тому що відношення суспільства не дуже змінилося з радянських часів, коли на людей з обмеженими можливостями дивилися як на “дефектних”. Люди з особливими потребами є часто об’єктом стигматизації, виключеними з освітньої системи або працевлаштування, часто вони залежать від родини та суспільства і потребують фізичної, соціальної та економічної допомоги.

Внаслідок важкої економічної ситуації та недостатності соціального капіталу, подолання соціального виключення є дуже важким. В Україні більша частина населення вважає себе бідною і має низькі доходи. В той самий час, витрати держави на охорону здоров’я, освіту та інші соціальні програми є набагато нижчими від європейського рівня.

Ріст соціального капіталу є передумовою для ефективного подолання соціального виключення. Він складається з побудови мереж, які мають спільні цінності, норми та порозуміння, яке полегшує співпрацю в групах. При проведенні досліджень OECD було визначено, що основою соціального капіталу є довіра, участь громади та участь у навчанні. Результати показують наявність високого рівня соціального капіталу в країнах північної частини Європи, в той самий час в посткомуністичних країнах (Чехія, Угорщина та Польща) визначена недостатність соціального капіталу, тому що впродовж тоталітарної ери керуючі ігнорували засади, на яких базується громадянське суспільство. У бувшій Українській Радянській Соціалістичній Республіці тоталітарна ера була довше, ніж, у так званих, радянських сателітах. Тому зрозуміло, що недостатність соціального капіталу в Україні ще більша, ніж в у західних сусідів Польщі та Угорщині.

Міжнародна Федерація SOFT акумулювала значний досвід у питаннях побудови соціального капіталу. Вона базується на довготривалій голландсько-угорській співпраці. Голландські фахівці, мотивовані візитом у інтернат для дітей з особливими потребами, розміщений у східній частині Угорщини, в 1991 році створили Фонд SOFT Tulip. Мета діяльності – покращення сфери охорони здоров’я та умов проживання для дітей з обмеженими можливостями в Угорщині, особливо в східних менш розвинутих частинах, які межують з Україною та Румунією. Фонд SOFT Tulip працював разом з угорським Фондом SOFT.

Два Фонди SOFT співпрацювали у реалізації декількох проектів, серед них голландсько-угорсько-румунський був виконаний у 2000-2001 роках за фінансової підтримки Європейського Союзу, залучаючи НДО в усіх країнах. Оцінка збільшення радіусу довіри визначається рішенням продовжувати співпрацю після завершення проекту. Декларація Наміру була створена та підписана представниками 28 НДО з Угорщини, Нідерландів, Румунії та України. Декларація завірила створення федерації НДО, яка працює для дітей та молоді з особливими потребами. У 2002 році, Міжнародна SOFT Федерація (ISF) була офіційно створена. Вона працює згідно угорського законодавства і має міжнародне правління, секретаріат розміщений у м. Дебрецен, Угорщина.

Медико-соціальний реабілітаційний центр ‘Дорога життя’ був відкритий у 1999 році і з тих пір націлює свою діяльність на покращення охорони здоров’я, добробуту та соціальної інтеграції дітей та молоді з особливими потребами у м. Ужгород. У склад 26 працівників центру входять медики, педагоги, соціальні працівники. МСРЦ є членом ISF і також займається навчанням спеціалістів та волонтерів, які працюють з цільовою групою. Покращуючи самоорганізацію батьків, наприклад, Центр також робить внесок в процес укріплення громадянського суспільства. МСРЦ отримує фінансову допомогу від органів місцевого самоуправління, а також отримував гранти від донорів, серед яких Європейський Союз у рамках програми розбудови партнерств.

Ужгород нет.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також