В Ужгороді відкрили виставку-конкурс "Світ писанки" (ФОТО, ВІДЕО)

92
0

На виставці-конкурсі "Світ писанки" в Музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді представили 600 писанок.

Як повідомляє "Суспільне Ужгород",частиною виставки є експозиція "Світло Великодня", на якій представлена колекція Музею писанкового розпису з Івано-Франківської області.

За словами директора Музею народної архітектури та побуту Василя Коцана, у музеї будуть продавати писанки, які віддали майстри, а зароблені гроші спрямують на потреби ЗСУ.

"Це вже десята ювілейна виставка "Світ писанки" в нашому музеї. Чимало майстринь зголосилися взяти участь з закордону. Це є Словаччина, Румунія, Польща, Чехія, одна майстриня з Хорватії, одна зі США, доєдналася майстриня зі Швейцарії. В українському контексті — це є Львів, Львівська область, Івано-Франківська область, місто Київ, майстрині з Черкас, з Дніпра, з Тернополя, Луцька, з Рівного цього року вперше презентують свої роботи. До виставки активно долучаються майстрині з нашого краю – із Закарпаття. Крім того, 300 писанок представлені майстринями на продаж. Усі виручені гроші будуть направлені на потреби ЗСУ", — розповідає Василь Коцан.

Майстриня Марія Купарь на виставку-конкурс "Світ писанки" віддала мальованки, а також писанки декоровані бісером і розмальовані контуром. А роботи майстрині Ольги Ловги з Іршавської громади мають патріотичну тематику. Тут можна побачити мотанки, бісерки, вишиті писанки.

На виставці-конкурсі "Світ писанки" представили понад 600 писанок майстрів з різних областей України та з закордону.

"Писанки — мальованки, дряпанки, оцтованки, є писанки, виконані на дереві методом випалювання, є декоровані різними крупами, є техніка декупаж та квілінг. Крім того, окрему експозицію у цьогорічній нашій спільній виставці презентує Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, це з міста Коломия Івано-Франківської області в сусідньому виставковому залі. Вони презентують фондову збірку єдиного в Європі музею писанкового розпису", — розповідає директор Музею народної архітектури та побуту Василь Коцан.

"Ми привезли дуже незначну колекцію своїх творів, це близько 1000 і з них 800 писанки. Ми привезли з собою гобелени і текстиль, ми показали кераміку. Ми зробили таку композицію як тризуб — наш герб державний, він виконаний із писанок різних регіонів України, це є артефакти сучасної війни, це писанки, виконані з снарядів і ракет, якими знищувалися наші населені пункти. Наші митці зуміли із цих речей зробити предмети мистецтва і показати, що ми переможемо", — додає директорка Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.

Виставка-конкурс "Світ писанки" триватиме до 7 травня. Побачити експонати та придбати писанку охочі можуть у Музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді.



Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також