
Обласний центр зайнятості спільно з Управлінням освіти та науки Закарпатської ОДА у четвер, 13 травня, організував Свято робітничих професій, на яке запросив представників роботодавців та заклади профтехосвіти області, а також їхніх потенційних студентів.
Мета – показати потенціал виробничих спеціальностей та установ, які надають освіту такого напрямку й ще тісніше сконтактувати їх з працедавцями.
Свято відкривав голова Закарпатської ОДА Василь Губаль, який відзначив: пишається тим, що першою освітою після шкільної здобув саме робітничу. Керівник краю вважає дуже важливим розвиток виробничих спеціальностей – тих, котрі приносять реальну користь господарству, економіці краю й є цікавими для ринку праці. "На моє переконання, професійно-технічній освіті треба ще більше уваги, а ринку спеціальностей – пожвавлення. Прошу освітян та роботодавців спілкуватися між собою, якнайтісніше контактувати, й працювати в умовах здорової конкуренції. Маємо давати поштовх тим спеціальностям, які справді потрібні в області. Рівень, який представили заклади, мене задовольнив: і хочуть працювати, і вміють. А владна підтримка – буде. Мрію, що би всі закарпатці мали роботу в рідному краї та розвивали його", - сказав Василь Губаль.
Керівник освітнього департаменту ОДА Михайло Мотильчак розповів про мережу закладів профтехосвіти в краї та те, що область готує власні пропозиції до реформи, котра планується в галузі – зараз триває розробка нового закону про профтехосвіту. Управлінець повідомив, що у Святі бере участь 21 заклад з усієї області, який представляє якнайширший спектр спеціальностей. Керівник обласного Центру зайнятості Юрій Фущич наголосив, що з 5800 краян, яких служба працевлаштувала з початку року, 5220 закарпатці отримали роботу саме в робітничій професії. Він подякував роботодавцям і зазначив, що тих, які допомагають із розвитком виробничих спеціальностей, завжди підтримуватимуть. Голова обласного об'єднання організацій роботодавців "Закарпаття" Володимир Панов виступив з вітальним словом до студентів та абітурієнтів, зазначивши: "Робота – це життя людини. Тож полюбіть свою працю. Лише тоді людина буде щаслива, коли їй до душі її праця". Також побажав усім щоби мали можливість роботу обирати.
До слова, саме вибір фаху для подальшої роботи і пропонувався на заході. Абітурієнти мали змогу познайомитися з майбутньою професією – від кухаря і до вишивальниці та взяти участь у численних майстер-класах.
Стенди кожного з училищ і коледжів оглянув і голова ОДА. Василь Губаль поспілкувався з майстром з налаштування радіоелектроніки – саме таку спеціальність він здобув після школи. З керівниками навчальних закладів, педагогами і студентами, обговорив і перспективи традиційних промислів – від різьбярства і до переробки продуктів вівчарства, оцінив доробок пекарів та кондитерів.
Особливу увагу на Святі робітничих професій голова ОДА приділив спеціальностям, пов’язаним зі сферою туристичних послуг. "Сьогодні не всі з тих, які надаються в краї, мають належний рівень, а туризм – це ж наша перспектива. Протягом травневих свят Закарпаття відвідало більше двох мільйонів туристів, ми посіли друге місце в державі за Львовом з кількості гостей, яких прийняли. Треба прагнути більшого і кращого. Тож закликаю і освітян, і студентів представляти закарпатський продукт, у тому числі і "родзинки" краю, й послуги так, щоби це було цікаво туристам. Похвалитися маємо чим – від наших чудових ремесел і до смачних страв. От тільки ще треба навчитися це представляти. Бажаю учасникам свята опанувати це мистецтво. Разом зробимо Закарпаття процвітаючим!", - сказав Василь Губаль.
Опісля презентації закладів у Центрі зайнятості відбулося засідання "круглого столу" на тему розвитку закладів, які надають освіту з робітничих професій за участі роботодавців. Відкриваючи зібрання, голова ОДА наголосив: "Бачу, що роблячи ставку на розвиток профтехосвіти, ми на правильному шляху. Ваші заклади сьогодні це довели. прошу від вас більше спілкування, більше інформації, обміну нею – між закладами щодо спеціальностей, між підприємствами щодо роботи. Професійна освіта потрібна Закарпаттю і, повірте, навіть проводячи реформу, ми під час оптимізації не прагнемо необдумано скорочувати заклади". "Також пропоную ще більше уваги надавати сфері туристичних послуг. Те, як рухатимемося в області в розвитку туризму, залежить і від вас. Закарпаття є цікавим, і має бути дуже привабливим для гостей. Прошу у вас в цьому допомоги і запрошую до співпраці", - підкреслив Василь Губаль.
Пропозиції, які сформульовані під час зустрічі, надішлють у Київ для того, щоби вони були враховані в громадському обговоренні законопроекту про профтехосвіту.
Прес-служба Закарпатської ОДА