
Кольоровий папір, клей, видуте яйце і фантазія – цього достатньо, щоб створити унікальну диво-писанку власними руками.
Креативно прикрашати великодній кошик ужгородців вчать в Палаці творчості. За основу взяли квілінг – оригінальне скручування паперових смужок. Писанки так прикрашають уперше, хоча ця техніка у Європі відома давно.
«Нею користувалися аристократи, такі заможні дуже. Вони мали можливість, тому що вона була дуже дорогою. І виготовляли картини в основному. Ну а ми спробували цю техніку також спочатку на картинах, на листівках. А потім прийшла в голову ідея – чому б не зробити пасхальні яйця», - розповідає керівник «Креатив-студії» Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості Вікторія Синичка.
Навчитися квілінгу можуть навіть дошкільнята, головне – бажання й посидючість, каже майстриня Вікторія Синичко. На оздоблення великоднього яйця йде не більше 3-х годин. Спершу кольоровий папір розрізають на смужки, завширшки 0,5 см., завдовжки – 20. Потім накручують на зубочистку, надають спіральці бажаної форми і наклеюють на яйце. Кожна писанка – неповторна, однакових деталей на ній немає.
«Це дуже цікаво, накручувати різні форми. Можна пелюсточки, листочки, трикутнички, ромбики, кружечки», - розповідає учасниця майстер-класу Карина Молнар.
Оздоблювати писанки діти беруться сміливіше, ніж матусі. Та коли диво-яйце готове, абсолютно однаково неймовірно радіють.
«Це доступно, це приємно, з доступних речей зробити щось таке, коли воно виглядає – вау», - розповідає учасниця майстер-класу Оксана Лукач.
Майстриня каже, різнокольорові паперові писанки радуватимуть вас цілий рік. Власноруч створені маленькі шедеври не лише оздоблять оселю, а й будуть символами щастя і позитиву.