В УжНУ на 50% збільшилася кількість бажаючих отримати другу вищу освіту

24
0

Інтерес до отримання другої вищої освіти з кожним роком збільшується. Бажання здобути знання зі ще однієї спеціальності реалізовує і Ужгородський національний університет, а саме факультет післядипломної освіти.

Сьогодні відбулася співбесіда зі вступниками на цьому підрозділі. Про те, як вона проходила та які особливості й перспективи навчання на ФПО, розповів його декан, професор  Іван Васильович Чопей.

«Співбесіда традиційно проводиться у формі тестів із комп’ютерним аналізом, тому немає жодного суб’єктивного впливу. Коли студенти їх напишуть, машина все вираховує. Для оголошення результатів через шість годин збираємо вступників. Є такі, котрих і відсіюємо.
 
1 серпня ми почали навчання для випускників, які закінчили медичні вищі навчальні заклади України й розпочали навчання в інтернатурі. За два-три роки здобуті знання дадуть можливість отримати дипломи за 21-ю спеціальністю: від сімейного лікаря й до акушера, гінеколога чи хірурга. На сьогодні найбільше зараховано стоматологів (близько 120-ти). Є, звичайно, і ті, хто здобувають інші спеціальності.
 
Цьогорічна особливість навчання для медичних працівників полягає в тому, що ми отримали ліцензування на магістратуру зі спеціальності «Стоматологія». Це тим приємно, що за іншими медичними напрямами  навчання в магістратурі вже давно проходить. Навчання ж у магістратурі для лікарів особливе. Приймаємо документи з 27 серпня до 5 вересня, потім тривають вступні іспити.
 
Рівень знань також визначають комп’ютери, тому про вплив жодного суб’єктивного фактору не йдеться. Деякі з лікарів, котрі навчалися на контрактній формі навчання, за умов доброго складання іспитів мають можливість отримати безкоштовне навчання в магістратурі.
 
Особливість нашого факультету в тому, що ми проводимо навчання за 20-ма напрямами другої вищої освіти, у тому числі є можливість здобути 18 спеціальностей із медицини. На сьогоднішній день подано майже 200 заяв на другу вищу освіту. Найбільше абітурієнтів на англійську мову (тут навіть є конкурс: 27 осіб при обсязі набору 25), фізичну реабілітацію та математику. Загальна ліцензія на 500 осіб є достатньою для всіх охочих здобути знання на ФПО.
 
Хоч  друга освіта завжди є платною, проте за всю історію її існування зроблено пільги: для людей з особливими потребами, для цьогорічних випускників УжНУ, для інвалідів Великої Вітчизняної війни та дитинства, а також прирівняних до них. Така особливість при укладанні колективного договору буде реалізована цьогоріч. По-друге, значно знижено ціни для вступників.
 
Спільно з керівництвом вишу ми вирішили, що економічно доцільніше встановити такий перелік цін, із котрим уже ознайомлені абітурієнти. Також раді, що порівняно з минулим роком кількість заяв тих, хто мріє здобути другу вищу освіту, збільшилася на 50 відсотків. Прийматимемо таких абітурієнтів до 5 жовтня за рішенням Приймальної комісії. Тому бажаю всім випускникам, аби добре вчилися та працювали на благо держави».
 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також